Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
28/11/2021 - 14:05

Płonął domek letniskowy z 7 osobami w środku. Straż miała problem z dotarciem

Przed godzina 4 rano wybuchł pożar w Porębie Wielkiej. W płomieniach stanął domek letniskowy, w którym przebywało 7 osób. Akcję ratunkową utrudniało położenie budynku w ciężko dostępnym miejscu. Na szczęście nikt nie ucierpiał

Fot.: OSP Mszana Dolna

To kolejny tego weekendu pożar w naszym regionie. W sobotę strażacy walczyli z ogniem na ul. Węgierskiej w Gorlicach, gdzie płonęło poddasze drewnianego budynku. Tym razem niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Porębie Wielkiej (gmina Niedźwiedź).

Strażacy otrzymali zgłoszenie przed godziną 4 rano i od razu ruszyli na miejsce. - Dojazd był na tyle ciężki, że na miejsce dojechały tylko pierwsze dwa zastępy. Reszta docierała na nogach lub dodatkowo zadysponowanym naszym samochodem terenowym – relacjonuje OSP Mszana Dolna.

Fot.: OSP Niedźwiedź

Sytuacja była bardzo poważna, bo w środku znajdowało się 7 osób. Schroniły się na balkonie i zostały ewakuowane. Domek opuszczały po drabinie podanej im przez strażaków. - Ogień objął ścianę na parterze i przedostał się na piętro do jednego z pomieszczeń. W celu dogaszenia rozbieraliśmy część ścian i podłogę – dodaje OSP Mszana Dolna.

Na szczęście, dzięki sprawnej akcji, w pożarze nikt nie ucierpiał. Przyczyną pojawienia się ognia było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej. Na miejscu obecne były jednostki JRG Limanowa, OSP Niedźwiedź, OSP Mszana Dolna, OSP Mszana Górna oraz policja. ([email protected], fot.: OSP Mszana Dolna, OSP Niedźwiedź)Dziękujemy za przesłanie błędu