Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
21/05/2020 - 13:30

Okradał domy i mieszkania. Seryjny złodziej jest już w rękach policji

Kryniccy policjanci rozwikłali sprawę kradzieży, do których w ostatnich miesiącach dochodziło na terenie krynickiego uzdrowiska. Seryjny złodziej jest już w rękach policjantów, usłyszał zarzuty i najbliższe dziesięć lat może spędzić za kratami, ale o tym zadecyduje sąd.

Policjanci ustalili, że za włamania i kradzieże, do których dochodziło w ostatnich miesiącach na terenie Krynicy jest odpowiedzialny 51-letni mężczyzna. Według śledczych to właśnie on od 18 listopada 2019 roku do 28 kwietnia bieżącego roku okradł kilka domów.

- Do części się włamał, inne okradł wykorzystując niezamknięte drzwi, do kolejnych dwóch bezskutecznie próbował wejść. Jego łupem padały najczęściej pieniądze, złota biżuteria oraz portfele i dokumenty. Właściciele skradzionych przedmiotów oszacowali swoje straty na ponad 14 tysięcy złotych – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.  

Zobacz też Prowadził nielegalny biznes. Wpadł podczas kontroli drogowej

51-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia. Wyrok może być jednak bardziej surowy z uwagi na fakt, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe