Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
20/02/2020 - 13:25

Najskuteczniejsze narzędzie w walce z nadwagą? Zatarasowany chodnik

Pani Barbara nadesłała nam kolejne zdjęcie, które świadczy o tym, że kierowcy nadal nie wiedzą komu ma służyć chodnik. A może kierowca próbował tylko dowieść, że chodnik może być najskuteczniejszym narzędziem do walki z nadwagą?

Najskuteczniejsze narzędzie w walce z nadwagą? Zatarasowany chodnik

Przepisy są jednoznaczne. Na chodniku można się zatrzymać kołami jednego boku lub przednią osią pojazdu, którego masa nie przekracza 2,5 t, ale tylko jeżeli nie obowiązuje w tym miejscu zakaz zatrzymania się i postoju oraz ustawienie pojazdu jest możliwe w taki sposób, aby pozostawić dla pieszych minimum 1,5 szerokości chodnika. Jednocześnie obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się na pasie ruchu i drodze rowerowej.

Za niewłaściwe parkowanie kierowca może dostać mandat w wysokości od 100 do 300 (gdy zaparkuje w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania) a nawet 500 zł w przypadku gdy bezprawnie zajmie miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Zobacz też: Kto zapłaci za zniszczony radiowóz? Sprawca kraksy, czyli... policjant

Tyle teoria, bo miejsc parkingowych w Nowym Sączu ciągle brakuje a aut przybywa tym samym wielu kierowców parkuje tam, gdzie akurat widzą wolne miejsce - choćby na chodniku przy ulicy Grota Roweckiego właśnie. Na co liczą? Pewnie na to, że poza publikacją zdjęcia ich pojazdu w naszej galerii „świętych krów” nie poniosą żadnych innych konsekwencji. Bo prawda jest taka, że mało który autor takiego zdjęcia prosi o interwencję Straż Miejską czy policję.

Tylko jak w podobnych sytuacjach mają się zachować piesi? Przefrunąć nad autem, ominąć je wchodząc na jezdnię? Bo kto się przeciśnie między tak ustawionym samochodem a płotem? No może dziecko, albo ktoś wyjątkowo szczupły, ale na pewno już nie rodzic z dzieckiem w wózku...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: CzytelniczkaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)