Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
11/02/2013 - 16:30

Limanowszczyzna: Tankowali paliwo na cudzy rachunek

Policjanci z posterunku w Kamienicy zostali powiadomieni przez właściciela jednej z firm, działającej na terenie tej gminy, że ktoś tankuje paliwo na jego rachunek. W piątek (8 lutego) funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 55 lat. Każdy z nich przyznał się do popełnienia kilku oszustw. Obaj mężczyźni dobrowolnie poddali się karze.
Właściciel jednej z firm działających na terenie gminy Kamienica powiadomił policjantów, że ktoś tankuje paliwo na jego rachunek.
- W wyniku działań podjętych w tej sprawie przez funkcjonariuszy oraz nawiązania współpracy z kilkoma osobami prywatnymi, w ostatni piątek (8 lutego), około godz. 19 na jednej ze stacji paliw w Kamienicy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zatankowali 90 litrów paliwa, a jako płatnika wskazali właściciela wspomnianej firmy – powiedział naszemu portalowi asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - W tym przypadku do zapłacenia było prawie 500 złotych. Obydwaj zatrzymani to mieszkańcy gminy Limanowa w wieku 38 i 55 lat.
Mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań w KPP w Limanowej. W sobotę (9 lutego) zostali przesłuchani.
Podczas przesłuchania 38-latek przyznał się do popełnienia dziewięciu oszustw, a 55-latek – ośmiu. Młodszy podejrzany dobrowolnie poddał się karze półtora roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 3-letni okres próby. Ma on zapłacić grzywnę w wysokości 300 złotych. Ciąży też na nim obowiązek naprawienia szkody. 55-latek także dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 2-letni okres próby. Ma on zapłacić grzywnę w wysokości 500 złotych. On też musi naprawić szkodę.
- Łącznie obydwaj mężczyźni dopuścili się oszustw na około 3 tys. złotych – dodaje asp. Piegza.
(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu