Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
16/11/2018 - 14:00

Kradł drogie rowery. Seryjny złodziej jest już w rękach policjantów

Ukradł trzy drogie rowery. Myślał, że uda mu się pozostać bezkarnym. Tak się jednak nie stało. Bardzo szybko został zatrzymany przez policjantów. Najbliższe pięć lat może spędzić w więzieniu.

Kilka tygodni temu sądeccy policjanci zostali poinformowali o kradzieżach. Ktoś ukradł trzy rowery. Dwa były postawione na specjalnych stojakach w Świniarsku, a jeden został skradziony w Krynicy-Zdroju. Jednoślady były warte łącznie 8 tys. złotych. Śledczy zabezpieczyli ślady, rozpytali świadków i bardzo szybko ustalili złodzieja.  

- Wszystkie zebrane przez nich informacje pozwoliły wytypować sprawcę, którym okazał się 29-letni mieszkaniec Nowego Sącza – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.  

Zobacz też Uważajcie na złodziei. Pytają o złom, potem okradają domy

Funkcjonariusze postawili mężczyźnie zarzuty kradzieży. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Najbliższe pięć lat może spędzić za kratami. Policjantom udało się odzyskać dwa rowery o wartości 6 tys. zł, które zostały przekazane właścicielom.

Do podobnego zdarzenia doszło kilka dni temu w Nowym Sączu na ulicy Nawojowskiej. Przypomnijmy. 20-letni mężczyzna ukradł dwa rowery i jak gdyby nigdy nic prowadził je ulicami Nowego Sącza.

Zobacz też Ukradł rowery, kopnął policjanta i próbował uciec. Miał 1,5 promila alkoholu

We wskazane miejsce niezwłocznie udał się patrol policji. Funkcjonariusze wylegitymowali młodego mężczyznę, który stawał się coraz bardziej agresywny i arogancki. Dwukrotnie kopnął policjanta, wyrywał się i próbował uciekać. Funkcjonariusze przebadali go alkomatem. Okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

RG [email protected], Fot. KMP Nowy Sącz / policja.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)