Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
14/11/2018 - 12:25

Ukradł rowery, kopnął policjanta i próbował uciec. Miał 1,5 promila alkoholu

Ukradł rowery i jak gdyby nigdy nic prowadził je ulicami Nowego Sącza. Bardzo szybko trafił w ręce policjantów. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

 Kilka dni temu oficer dyżurny sądeckiej policji otrzymał niecodzienne zgłoszenie.

- Przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu mężczyzna prowadzi dwa rowery, które wcześniej ukradł – poinformowała osoba dzwoniąca.

We wskazane miejsce niezwłocznie udał się patrol policji. Funkcjonariusze wylegitymowali młodego mężczyznę, który stawał się coraz bardziej agresywny i arogancki. 20-latek dwukrotnie kopnął policjanta, wyrywał się i próbował uciekać. Policjanci przebadali go alkomatem. Okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Zobacz też Ukradli ci rower? Sprawdź czy któryś z nich nie należy do ciebie

Śledczy ustalili, że rowery górskie, które miał przy sobie, skradł z budynku gospodarczego, który znajduje się przy ulicy Nawojowskiej. Właściciel oszacował ich wartość na blisko 4 tys. zł.

- Sądeccy policjanci przedstawili 20-latkowi dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył kradzieży dwóch rowerów, z kolei drugi zarzut to zmuszanie przemocą do zaniechania czynności służbowych przez funkcjonariusza – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. Za popełnione przestępstwa mężczyzna może spędzić za kratami nawet 5 lat.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna Sądeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu