Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
29/11/2023 - 15:50

Było już ciemno i bardzo zimno, a oni musieli uciekać z własnego domu. Spotkało ich wielkie nieszczęście

Bielanka to mała wioska oddalona kilka kilometrów od Gorlic. To właśnie w tej miejscowości we wtorkowy wieczór doszło do wielkiego nieszczęścia. W jednym z domów wybuchł pożar. Rodzina, która w nim mieszkała, musiała zostawić cały swój dobytej i uciekać z płonącego budynku.

Było kilka minut po godzinie osiemnastej, jak w gminie Gorlice zawyły syreny strażackie, które zwiastowały, że stało się jakieś nieszczęście. Chwilę później było słychać pędzące na sygnale w kierunku Bielanki wozy strażackie. Jak się okazało, w tej miejscowości w jednym z domów jednorodzinnych wybuchł pożar.

- W tym czasie w budynku przebywały trzy osoby. Na szczęście udało im się w porę opuścić płonący budynek. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła im pomocy medycznej, ale nikomu nic poważnego się nie stało – powiedział nam asp. szt. Gustaw Janas z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Zobacz też Nie żyje znany przedsiębiorca. Strażacy wyłowili go z jeziora

Strażacy przez wiele godzin gasili pożar.  Straty jakie ponieśli właściciele szacuje się na około 50 tysięcy złotych. Policjanci cały czas ustalają, jak doszło do tego nieszczęścia. Wszystko jednak wskazuje na to, że doszło do samozapłonu ubrań składowanych w pobliżu pieca. ([email protected] Fot. Ilustracyjna OSP Klęczany)Dziękujemy za przesłanie błędu