Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
05/07/2022 - 11:10

To była dramatyczna walka o życie starszej kobiety. Liczyła się każda minuta

Jej stan pogarszał się z każdą minutą. Musiała szybko trafić do szpitala. Na pomoc schorowanej kobiecie przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował pacjentkę do krakowskiego szpitala.

W Podłopieniu koło Limanowej, w miniony poniedziałek około godziny piętnastej trzydzieści, lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec przyleciał po 80-letnią mieszkankę powiatu limanowskiego, która miała objawy udaru. Jej stan z każdą minutą pogarszał się. Pacjentka musiała jak najszybciej znaleźć się w szpitalu, dlatego załoga karetki pogotowia ratunkowego, która jako pierwsza dotarła na miejsce, postanowiła w trosce o dobro pacjentki, wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zobacz też 20-latek nie żyje, drugi walczy o życie. Kierowca ledwo trzymał się na nogach

O pomoc zostali poproszeni również strażacy z Podłopienia i Limanowej, którzy zabezpieczyli miejsce na pobliskiej łące, na której wylądował śmigłowiec ratowniczy.

Medycy przenieśli pacjentkę na pokład latającej karetki. 80-latka została przetransportowana do krakowskiego szpitala.  ([email protected] Fot. OSP Podłopień)Dziękujemy za przesłanie błędu