Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
01/06/2023 - 13:20

Był poszukiwany dwoma listami gończymi. Groźny przestępca wpadł na Sądecczyźnie

Był poszukiwany przez policję dwoma listami gończymi. Przez długi czas ukrywał się przed stróżami prawa. Wpadł na Sądecczyźnie podczas pobytu w jednej z miejscowości.

Policjanci z Łososiny Dolnej kilka dni temu otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Według osoby zgłaszającej, w jednej z miejscowości gminy Gródek nad Dunajcem miała przebywać osoba poszukiwana listami gończymi.

Zobacz też Dramatyczny wypadek na Sądecczyźnie. Na stromym zboczu przewrócił się traktor 

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i rzeczywiście zastali tam poszukiwanego mężczyznę. Jak się okazało, był to 32-letni mieszkaniec Katowic poszukiwany od jakiegoś czasu przez śląskie sądy i prokuratury.

- Z racji tego, że Ślązak ukrywał się przed organami ścigania, Prokuratura Rejonowa w Żorach i Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej wydały za nim listy gończe. 32-latek ma łącznie do odsiadki karę 1,5 roku pozbawienia wolności, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu, narkotykowe i drogowe – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Policjanci doprowadzili go do Zakładu Karnego w Nowym Sączu. Tam odbędzie karę więzienia. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu