Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
18/07/2023 - 11:00

To był ogromny pożar. Od uderzenia pioruna zapaliła się stolarnia [ZDJĘCIA]

To była trudna i skomplikowana akcja. Strażacy przez kilka godzin gasili pożar, który wybuchł w Koninie koło Limanowej. Podczas poniedziałkowej burzy, od uderzenia pioruna zapaliła się stolarnia i budynek inwentarski. Straty jakie poniósł właściciel są ogromne.

Gwałtowna burza z ulewą, która w poniedziałkowe popołudnie przeszła nad Małopolską, wyrządziła wiele szkód. Żywioł zniszczył drogi i mosty. W wielu miejscach powalił drzewa, które spadając zerwały linie energetyczne. Jakby tego było mało, woda wdarła się do wielu budynków mieszkalnych i gospodarczych. 

Pożar stolarni w Koninie 

Podczas poniedziałkowej burzy, w Koninie koło Limanowej od uderzenia pioruna zapaliła się stolarnia. Ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie. Gdy straże pożarne dotarły na miejsce, budynek był cały w płomieniach. 

- Paliła się stolarnia połączona z budynkiem inwentarskim o powierzchni około 800 metrów kwadratowych - powiedział portalowi "Sądeczanin" st. kpt. Wojciech Bogacz, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej KP PSP Limanowa. 

Zobacz też Rodzinna tragedia pod Nowym Sączem. Kobieta zmarła w szpitalu

Akcja gaśnicza była bardzo trudna i skomplikowana. Trwała wiele godzin. Strażacy musieli równocześnie gasić płonącą stolarnię i polewać halę, która przylegała do budynku, aby i na nią nie rozprzestrzenił się ogień. 

Zobacz też Poważny wypadek na krajówce. Aż cztery osoby ranne, trwa akcja ratunkowa 

Niestety, straty jakie poniósł właściciel obiektu są ogromne i sięgają około 500 tysięcy złotych. W tym całym nieszczęściu najważniejsze jednak jest to, że w pożarze nikt nie ucierpiał. ([email protected] Fot. OSP Niedźwiedź)

To był ogromny pożar. Od uderzenia pioruna zapaliła się stolarnia
To była trudna i skomplikowana akcja. Strażacy przez kilka godzin gasili pożar, który wybuchł w Koninie koło Limanowej. Podczas poniedziałkowej burzy, od uderzenia pioruna, w tej miejscowości zapaliła się stolarnia i budynek inwentarski. Straty jakie poniósł właściciel są ogromne.


Dziękujemy za przesłanie błędu