Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
19/08/2022 - 13:00

72-latek szedł przed siebie bez celu. Szukali go z lądu i powietrza

72-letni mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Muszynie napędził strachu dyrekcji i pracownikom placówki. Mężczyzna zniknął bez śladu. Przez wiele godzin szukali go strażacy, policjanci i goprowcy. Na szczęście ta historia ma szczęśliwe zakończenie.

72-letni mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Muszynie, zaginął w środę (17 sierpnia). W tym dniu opuścił placówkę, nikomu nie mówiąc, gdzie się udaje. Gdy długo nie wracał, zaniepokojeni opiekunowie zgłosili zaginięcie na policję.

Zobacz też Poszukiwania w Nowym Sączu. Kilkadziesiąt osób szukało schorowanej kobiety

Poszukiwania w Muszynie 

Następnego dnia od samego rana służby ratunkowe prowadziły poszukiwania w terenie. Zaginionego mężczyzny szukało kilkadziesiąt osób - strażacy, policjanci i goprowcy. Poszukiwania były prowadzone z lądu i z powietrza za pomocą dronów. Służby ratunkowe sprawdziły pobliski teren, lasy, zarośla i budynki.

Na szczęście ta historia ma szczęśliwe zakończenie. Zaginiony mężczyzna został odnaleziony około godziny szesnastej w pobliżu potoku Szczawniczek. Jak się okazało, 72-latek szedł przed siebie bez celu. Mężczyzna trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

Zobacz też Poszukiwania zakończone. Zaginiony mieszkaniec DPS został odnaleziony

Do bardzo podobnego zdarzenia doszło końcem lipca w Zbyszycach. Tam również z Domu Pomocy Społecznej oddalił się 41-letni mieszkaniec. Mężczyzna został znaleziony następnego dnia w Nowym Sączu w okolicy Bulwaru Narwiku. Był cały i zdrowy. ([email protected] Fot. Grupa Krynicka GOPR)

Zaginął mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Muszynie
72-letni mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Muszynie napędził strachu dyrekcji i pracownikom placówki. Mężczyzna zniknął bez śladu. Przez wiele godzin szukali go strażacy, policjanci i goprowcy. Na szczęście ta historia ma szczęśliwe zakończenie. Zaginiony mężczyzna został odnaleziony.


Dziękujemy za przesłanie błędu