Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
03/12/2019 - 15:50

To 29-letni ks. Piotr Pławecki z Chomranic zginął w wypadku w Witowicach

W tragicznym wypadku w Witowicach Dolnych zginął ks. Piotr Pławecki, który pochodzi z Chomranic, a przez ostatni rok posługiwał jako wikariusz w Brzeźnicy koło Dębicy. W ten feralny wieczór, jechał odwiedzić swoją rodzinę w Chomranicach, niestety nie dojechał.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w poniedziałek (2 grudnia) po godzinie 16 w Witowicach Dolnych. Przypomnijmy. Na drodze krajowej numer 75 zderzyły się aż trzy samochody – ciężarówka oraz dwie osobówki. Autami podróżowali sami kierowcy. W jednym z nich jechał 29-letni ks. Piotr Pławecki z Chomranic, który aktualnie pracuje jako wikariusz w Brzeźnicy koło Dębicy. Młody kapłan jechał w odwiedziny do swojej rodziny. Siła uderzenia była tak duża, że gdy służby dotarły na miejsce, 29-latek był zakleszczony w aucie. Niestety nie udało się go uratować. Jego obrażenia były tak poważne, że zginął na miejscu. Z kolei 31-latek kierujący samochodem ciężarowym został przewieziony do szpitala, natomiast 56-latek kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen nie doznał żadnych obrażeń.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Witowicach. Zginął młody ksiądz pochodzący z Chomranic

Prokuratura wszczęła dzisiaj śledztwo dotyczące wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Przeprowadzone zostały oględziny miejsca. Dzisiaj zostanie powołany biegły, który spróbuje odtworzyć przebieg tego tragicznego zdarzenia, a jutro zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Jak udało nam się dowiedzieć, 29-letni kapłan kierujący samochodem marki Skoda, z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy marki Man, a następnie w samochód osobowy marki Volkswagen.
 

Ks. Piotr Pławecki pochodził z Chomranic. Przez sześć lat kształcił się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. W maju 2018 roku z rąk biskupa Andrzeja Jeża został wyświęcony na kapłana.

Dzisiaj o godzinie 19 w kościele parafialnym w Brzeźnicy, w której posługiwał, zostanie odprawiona msza i różaniec w jego intencji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

[email protected], Fot. PSP Nowy Sącz / Diecezja TarnowskaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)