Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
02/12/2019 - 19:25

Tragiczny wypadek w Witowicach. Zginął młody ksiądz pochodzący z Chomranic

Na drodze krajowej w Witowicach Dolnych zderzyły się aż trzy samochody. Niestety wypadek okazał się tragiczny w skutkach. Jeden z kierowców zginął na miejscu, a drugi trafił do szpitala. Droga krajowa jest zablokowana.

Dzisiaj po godzinie 16 w Witowicach Dolnych doszło do tragicznego wypadku. Na drodze krajowej numer 75 zderzyły się aż trzy samochody - ciężarówka i dwie osobówki. Jak udało nam się dowiedzieć, autami jechali sami kierowcy. Niestety 29-letni mężczyzna, który kierował jednym z pojazdów zginął na miejscu. Mężczyzna był zakleszczony. Strażacy musieli rozcinać samochód, aby go wyciągnąć. Z kolei drugi z kierowców został zabrany do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz też Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 66-latka. Znaleźli jego zwłoki

W akcji ratunkowej biorą udział strażacy z powiatu nowosądeckiego oraz brzeskiego, a także policja i pogotowie ratunkowe. Droga krajowa w Witowicach Dolnych jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.

- Policja kieruje na objazd od Brzeska na DW 980 przez Zakliczyn, od Nowego Sącza drogami powiatowymi przez Łęki - Iwkową - Tymową -  czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak udało nam się dowiedzieć, w wypadku zginął młody 29-letni kapłan, który obecnie pracował jako wikariusz w Brzeźnicy koło Dębicy, a pochodził z Chomranic w gminie Chełmiec

Na miejscu pracują policjanci wspólnie z prokuratorem, którzy ustalają jak doszło do tej tragedii.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć portalowi Brzesko 112, który jako pierwszy poinformował o tym zdarzeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. Brzesko 112 / PSP Nowy Sącz

Tragiczny wypadek na drodze krajowej w Witowicach. Zginął młody ksiądz
Na drodze krajowej w Witowicach Dolnych zderzyły się aż trzy samochody. Niestety wypadek okazał się tragiczny w skutkach. Jeden z kierowców zginął na miejscu. Droga krajowa jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.


Dziękujemy za przesłanie błędu