Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
04/03/2023 - 08:35

19-letni rekordzista! Ledwo dostał prawo jazdy, już je stracił

Ledwo zdał egzamin i otrzymał uprawnienia do kierowania samochodem, a już je stracił. Aby je odzyskać, będzie musiał ponownie zdać egzamin. Musi również zapłacić wysoki mandat za wykroczenia, które popełnił.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego. Młody kierowca, w obszarze zabudowanym, w Skomielnej Białej, przekroczył dopuszczalną prędkość o 44 km/h. Jakby tego było mało, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a samochód którym się poruszał, od niemal roku nie posiadał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny i ukarali 19-latka mandatem w wysokości 1100 złotych i 15 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec jego zmartwień.

- Mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za zbyt szybką jazdę oraz kolizję. Tym samym miał na swoim koncie trzy poważne wykroczenia. 19-latek stracił uprawnienia do kierowania i teraz, aby je odzyskać, będzie musiał ponownie zdać egzamin - wyjaśnia mł. asp. Dawid Wietrzyk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. 

Zobacz też Policyjny pościg jak z horroru. Rozbity radiowóz, padły strzały...

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, młodzi kierowcy po zdaniu egzaminu, rozpoczynają dwuletni okres próbny. Jeśli w tym czasie popełnią przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy poważne wykroczenia, tracą uprawnienia i są kierowani na powtórny egzamin. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu