Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
08/11/2019 - 21:05

Wreszcie przełamali złą passę. Sandecja pokonała Olimpię [ZDJĘCIA]

Po przegranych z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:3) i Błękitnymi Stargard Szczeciński (0:3) Sandecja wreszcie może cieszyć się ze zwycięstwa. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego pokonali w piątkowy wieczór Olimpię Grudziądz 3:1.

Zwycięstwo Sandecji 3:1

Trzynasta lokata w tabeli i tylko jedno zwycięstwo w sześciu ostatnich spotkaniach chluby Sandecji nie przynosiło. Trener Tomasz Kafarski zapowiedział, że kibice zobaczą w piątek inną drużynę. W meczu otwierającym 17. kolejkę Fortuna 1. Ligi sądeczanie robili więc wszystko, żeby poprawić niekorzystny dla nich dorobek punktowy.

W pierwszej części spotkania Sandecja miała więcej z gry po akcjach oskrzydlających i miała inicjatywę, ale to Olimpia mogła pierwsza cieszyć się z prowadzenia. W 31. minucie grudziądzanie trafili w poprzeczkę. Odpowiedź gospodarzy była jednak błyskawiczna. Jako pierwszy do siatki trafił Maciej Małkowski, który wykorzystał w 32. minucie rzut karny, podyktowany po faulu na Danielu Chmielu. Sądeczanie podwyższyli prowadzenie golem do szatni w 45. minucie po strzale Thiago, który wykorzystał podanie Macieja Korzyma i byli w bardzo korzystnej sytuacji przed drugą odsłoną.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Sandecja wciąż budowała przewagę na boisku i kontrolowała sytuację, a Olimpia nie miała pomysłu na sforsowanie formacji defensywnej sądeckich „Bianconerich”. W 66. minucie piłkę w siatce po raz trzeci umieścił Maciej Korzym, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Okazałe zwycięstwo przypieczętował natomiast w 84. minucie były gracz Olimpii Michal Piter-Bućko, który wykorzystał drugą jedenastkę dla Sandecji po faulu na Mateuszu Klichowiczu i podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego mogli znów cieszyć się z wygranej od 25 października, kiedy to przed własną publiką wygrali z Wigrami Suwałki 1:0. Honorowe trafienie dla gości zdobył Joao Augusto w doliczonym czasie gry.

Dzięki zwycięstwu Sandecja przesunęła się na jedenaste miejsce w tabeli, ale w weekend swoje mecze będą rozgrywać jeszcze inne drużyny.

Sandecja Nowy Sącz – Olimpia Grudziądz 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 – Małkowski (32., karny), 2:0 – Thiago (45.), 3:0 – Piter-Bućko (84.), 3:1 - Augusto (92.)

Sandecja: Bielica, Flis, Szufryn (K), Thiago, Kun (Ż), Walski, Korzym (85. Dudzic), Gabrych (67. Klichowicz), Chmiel, Małkowski, Piter-Bućko.

Olimpia: Lemanowicz, Monterde (81. Medfai), Kamiński (Ż), Ziętarski (69. Frelek), Haydary, Duriska, Kona, Ciechanowski (K), Szywacz, van Haaren (62. Augusto), Bogusławski.