Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
05/06/2020 - 11:50

Szybko przybywa chorych. Epidemia przybiera na sile w Małopolsce

Tylko w czwartek rano resort zdrowia informował o piętnastu nowych przypadkach zakażeniach koronawirusem w Małopolsce. Wieczorem służby donosiły o sześciu zachorowaniach. W piątek do południa Sanepid raportuje o kolejnych piętnastu. Wieczorem o dwunastu. Epidemia przybiera w regionie na sile. Ciężkie chwile przeżywa szpital w Oświęcimiu.

Tylko w ciągu jednego dnia, w czwartek, w Małopolsce odnotowano dwadzieścia jeden przypadków zakażenia koronawirusem. W piątek do południa Sanepid  raportował o piętnastu nowych zachorowaniach.  

Czytaj też Tylu zakażonych nie było w Małopolsce od wielu dni

- To pięć kobiet i dziesięciu  mężczyzn, w wieku od dwudziestu jeden do osiemdziesięciu jeden lat.  Koronawirus dotknął siedem osób z powiatu suskiego, sześć z tarnowskiego, oraz po jednej z Krakowa i powiatu oświęcimskiego. Jedna osoba jest hospitalizowana, pozostali przebywają w izolacji -  informują służby sanitarne.

Wieczorny raport przynosi kolejne, niepokojące doniesienia o dwunastu zachorowaniach.

To 2 kobiety i 4 mężczyzn, w wieku od 25 do 64 lat, z powiatów: suskiego (2 osoby), gorlickiego, oświęcimskiego, bocheńskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

Po tym, jak epidemia przybrała na sile, ciężkie chwile przeżywa oświęcimski szpital – informuje serwis beskidzka24.pl.

- W poniedziałek wstrzymano przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczym w czwartek  dyrektor placówki  podjął decyzję o wstrzymaniu przyjęć na trzy oddziały wewnętrzne. W nagłych przypadkach pacjenci kierowani są na SOR.   Na razie przyjęcia są wstrzymane do 6 czerwca.

Czytaj też Tragedia wisi nad przejściem po pasach na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu  

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1293 osób.Łącznie w naszym województwie koronawirusem zaraziły się 1305 osób, z czego  930 powróciło już do zdrowia. Od początku epidemii w Małopolsce z powodu COVID-19 zmarło 40 osób.

jagienka.michalik@sadeczanin info.fot. europar.euDziękujemy za przesłanie błędu