Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
25/02/2020 - 12:30

Tylicz: Szymuś ma 8 miesięcy, walczy z nowotworem. W necie trwa licytacja

Szymonek, mały mieszkaniec Tylicza (gmina Krynica) potrzebuje pomocy. U 8-miesięcznego dziecka lekarze stwierdzili neuroblastomę (4 stadium) bardzo złośliwą chorobę nowotworową, która w szybkim tempie dała przerzuty do prawie całego jego ciałka. W Internecie trwa licytacja na leczenie chłopca, które kosztuje 500 tysięcy złotych.

Szymuś Porębski ma 8 miesięcy, a jego drugim domem jest szpital w krakowskim Prokociumiu. Po urodzeniu chłopiec otrzymał 10 punktów, rozwijał się prawidłowo. Gdy skończył 5 miesięcy zaczął długotrwale gorączkować, a jego mama zaobserwowała na brzuszku coś twardego.

Badanie USG wykazało 10 centymetrowy guz. Karetka na sygnale przetransportowała chłopca do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie przeprowadzono biopsję.

Teraz Szymuś walczy z bardzo złośliwą chorobą nowotworową zwaną neuroblastomą. Nowotwór w jego małym ciałku rozwinął się w bardzo szybkim tempie. Zaatakował skórę, szpik kostny, nerki, wątrobę.
Dziecko jest w trakcie chemioterapii, czeka je jeszcze długie leczenie, w tym immunoterapia, która kosztuje 500 tysięcy złotych.

Obecnie Internecie trwa licytacja rozmaitych przedmiotów, usług. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na leczenie dziecka. 

https://www.kawalek-nieba.pl/szymon-porebski/

licytacja: https://www.facebook.com/groups/496768404367236/

(MK) fot. ze strony Kawałek NiebaDziękujemy za przesłanie błędu