Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
27/02/2021 - 14:00

Trzecia fala koronawirusa przyspiesza. Coraz więcej chorych na Sądecczyźnie

Sądecczyzna jest regionem w Małopolsce, w którym przybywa osób zakażonych koronawirusem. Minionej doby o chorobie dowiedziało się prawie pięćdziesięciu mieszkańców tego regionu.

Trzecia fala pandemii, jak widać przyspiesza. Coraz więcej osób zakaża się koronawirusem. Ostatniej doby wirus SARS COV-2 został potwierdzony u 629 mieszkańców Małopolski.

Zmarło dziewiętnaście osób. Dwanaście z nich miało również choroby współistniejące. Przyczyną śmierci siedmiu Małopolan była koronawirusowa infekcja.

Wśród osób, które odeszły nie ma mieszkańców Nowego Sącza, ani mieszkańców ościennych powiatów.

W subregionie sądeckim najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano minionej doby w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim.

Nowy Sącz

W stolicy Sądecczyzny do grona zakażonych koronawirusem dołączyło w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin siedemnastu mieszkańców.

Powiat nowosądecki

W powiecie nowosądeckim liczba nowych przypadków zakażenia wirusem z Wuhan, na razie nie spada. Minionej doby chorobę COVID-19 potwierdzono u 26 mieszkańców Sądecczyzny.

Powiat limanowski

Zupełnie inna sytuacja jest w powiecie limanowskim. W tym regionie koronawirusowa sytuacja jest stabilna. Miniona doba to trzy nowe potwierdzone przypadki choroby.

Powiat gorlicki

W powiecie gorlickim cztery osoby dowiedziały się, że chorują na o COVID-19.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. europral.eu – zdjęcie ilustracyjne, fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu