Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
04/01/2022 - 19:50

Raz w tygodniu, ale do pełna. W Nowym Sączu nie brakuje chętnych na szczepienie

Mobilny punkt szczepień działający w każdą niedzielę w sądeckim ratuszu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chcą się zaszczepić przeciw COVID-19. Chętnych jest bardzo dużo.

W ostatnią niedzielę w tym punkcie zaszczepiło się 309 osób. Szczepiły się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Do mobilnego punktu szczepień zgłaszają się zarówno ci, którzy szczepią się po raz pierwszy, ci, co przyjmują drugą dawkę oraz dawkę przypominającą. Sporo zgłosiło się dzieci.

- W ostatnią niedzielę zaszczepionych zostało ponad 30 dzieci w wieku od 5 do 11 lat – mówi Rafał Kryczka z Ośrodka Zdrowia w Łukowicy – mobilny punkt szczepień w Nowym Sączu. – Natomiast osób w wieku od 12 do 18 roku życia było również trzydzieści.

Jak mówi nasz rozmówca w ostatnią niedzielę do sądeckiego ratusza zgłosiło się około 35 osób niezaszczepionych, które zdecydowały się przyjąć pierwszą dawkę szczepionkowego preparatu. Jak dowiedział się Sądeczanin takich osób zgłasza się na szczepienie coraz więcej, które z różnych względów się na to nie zdecydowały.

- Co ich skłania do tego? Może informacje, jakie słyszy się o tragediach dotykających tą czy inną rodzinę, że ktoś zmarł na COVID-19, a do tej pory był osobą zdrową – dodaje Kryczka. - Siła perswazji niejednokrotnie ma też pozytywny efekt. Do naszego punktu przyszła starsza, 82-letnia kobieta, która za namową wnuków zdecydowała się zaszczepić.

Akcja niedzielnych szczepień w sądeckim ratuszu będzie kontynuowana również w kolejne niedziele.  W nadchodzącą niedzielę w mobilnym punkcie szczepień będzie kwalifikował do szczepienia lekarz – osoby dorosłe od godz. 9, a dzieci od godz. 10. Przypomnijmy, że mobilny punkt szczepień w sądeckim ratuszu jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 9 do 17. ([email protected]), fot. IM, UnsplashDziękujemy za przesłanie błędu