Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
28/09/2020 - 13:15

Przegrała z COVID-19. Zmarła w sądeckim szpitalu

Małopolska ciągle pozostaje w czołówce regionów, gdzie odnotowuje się najwięcej zakażeń koronawirusem. Od ponad tygodnia liczba nowych, potwierdzonych przypadków nie schodzi poniżej setki. Co przyniósł poniedziałek? W sądeckim szpitalu na COVID-19 zmarła 73-letnia kobieta. W całym województwie ponad sto trzydzieści osób dowiedziało się, że musi się zmierzyć ze śmiertelną chorobą.

zdjęcie ilustracyjne

W ciągu ostatniej doby w szpitalu w Nowym Sączu zmarła 73-letnia mieszkanka powiatu  nowosądeckiego. Nie żyje też 84-letnia kobieta z powiatu olkuskiego, która przebywała w Szpitalu św. Anny w Miechowie.

Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19 – informuje wojewódzki sanepid.

Jaki jest dobowy bilans zachorowań w całym województwie? Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 134 osób. To 50 kobiet i 41 mężczyzn, w wieku od 7 miesięcy do 90 lat.

W Nowym Sączu to 14 nowych przypadków, w powiecie nowosądeckim – 15. Kolejne zakażenia dotyczą   Krakowa (31 osób), powiatu krakowskiego (po 15 osób), suskiego (6 osób), tatrzańskiego (4 osoby), myślenickiego (3 osoby), olkuskiego (2 osoby) oraz powiatu chrzanowskiego (1 osoba).  

Jest też dobra informacja o  ozdrowieńcach.  Chorobę udało się pokonać kolejnym 91mieszkańcom Małopolski, z czego 14 osób to mieszkańcy Nowego Sącza, a 15 powiatu nowosądeckiego ([email protected]. fot. europarl.eu)







Dziękujemy za przesłanie błędu