Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
22/06/2021 - 09:50

Nowy Sącz: w szpitalu można odwiedzać już pacjentów, ale pod pewnymi warunkami

Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu - choć nadal obowiązuje stan pandemii - zaczyna powoli otwierać się na osoby, które chcą odwiedzić chorych, leczonych w tej placówce. Odwiedziny są przywracane, ale pod pewnymi warunkami, których bezwzględnie należy przestrzegać. Jakimi?

Do chorego może przyjść tylko jedna osoba upoważniona przez pacjenta albo wskazana przez niego w dokumentacji medycznej. Odwiedzającym może być włącznie ktoś, kto został zaszczepiony przeciw COVID-19 lub jest ozdrowieńcem.

- O tym, czy odwiedzający mogą wejść do oddziału decyduje lekarz kierujący danym oddziałem lub lekarz dyżurny – mówi Agnieszka Zelek-Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala.

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, może zdarzyć się sytuacja, że na dany oddział odwiedzający nie będą mogli wejść do pacjentów z uwagi na sytuację, że będzie zbyt duże ryzyko zakażenia. Wtedy lekarz kierujący oddziałem lub lekarz dyżurny, w porozumieniu z dyrekcją szpitala może zdecydować o wprowadzeniu zakazu odwiedzin na danym oddziale.

Na sali może przebywać maksymalnie dwóch odwiedzających wyposażonych w maseczkę i to przez najwyżej 15 minut.

- Te dwie osoby to nie są osoby odwiedzające w tym samym czasie tego samego pacjenta – tłumaczy rzeczniczka. – Są to dwie osoby odwiedzające dwóch różnych pacjentów na sali. Taki tryb odwiedzania obowiązuje od piątku.

Odwiedziny w sądeckim szpitalu odbywają się w godzinach od 15 do 17 w dni robocze, a w dni wolne od pracy od godz. 13 do 15. (i.michalec@sadeczanin.info), fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021