Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
27/06/2022 - 22:00

Najbardziej brakuje grup 0 minus i B minus. Muszyna odpowiedziała na apel

W okresie wakacyjnym wzrasta liczba ofiar wypadków, co zwiększa zapotrzebowania na krew i jej składniki. Najbardziej brakuje grup 0 minus, B minus, A plus i A minus. Na apel o oddawanie krwi w niedzielę (26 czerwca) odpowiedziała Muszyna, gdzie pozyskano jej 9, 5 litra.

W okresie wakacyjnym wzrasta liczba ofiar wypadków, co zwiększa zapotrzebowania na krew i jej składniki. Możliwości jej poboru są jednak utrudnione. Latem do punktów pobrań zgłasza się mniej dawców, a potrzeby rosną. Rezerwy, które posiadają centra zaczynają szybko znikać.

W stacjach krwiodawstwa w całej Polsce krwi brakuje. Pilnie potrzebny jest ten najcenniejszy z leków w grupach 0 minus, B minus, A plus i A minus.

-Drodzy krwiodawcy, dzięki waszemu zaangażowaniu zgłosiło się 26 chętnych, z których oddało 21 osób, co ciekawe w przewadze kobiety.- napisał w mediach społecznościowych przewodniczący rady miasta i jednocześnie dawca krwi Jerzy Majka 

-Uzyskano prawie 9.500 ml krwi. Bezcenny i niezastąpiony dar. Dzięki.

Akcję pobierania krwi w Muszynie zorganizowano w tym roku już po raz drugi. Można ją było oddawać w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego, od godziny ósmej do trzynastej.  (MK) fot. (MK) Dziękujemy za przesłanie błędu