Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
19/10/2020 - 11:35

Małopolska znowu numerem jeden w kraju i więcej zakażonych

Małopolska wysunęła się dzisiaj znowu na pierwsze miejsce w kraju, jeśli chodzi o województwo, w którym jest najwięcej nowych potwierdzonych zakażeń. Liczba zakażonych wróciła do poziomu takiego, jaki był pod koniec ubiegłego tygodnia czyli ponad 1,2 tys. nowych zakażeń w ciągu doby. Jak podał dzisiaj wojewódzki Sanepid zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1204 osób.

Niestety, rośnie liczba nowych chorych w Krakowie. Dzisiaj w stolicy Małopolski jest kolejnych 490 nowych chorych.

Jak jest dzisiaj na Sądecczyźnie?

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 34 mieszkańców powiatu nowosądeckiego oraz 9 mieszkańców z Nowego Sącza. W tym czasie żadna z osób, które walczyły z koroanwirusem nie ozdrowiała.

W Nowym Sączu mamy obecnie 236 aktywnych zakażonych. W kwarantannie znajduje się 458 mieszkańców.

Aktywne zakażenia w gminach powiatu nowosądeckiego (w nawiasie przyrost w ciągu ostatniej doby; stan na 11:15, dane z PSSE w Nowym Sączu):

Gmina Chełmiec: 90 (+5);
Gmina Gródek nad Dunajcem: 13 (-);
Gmina Grybów: 39 (+3);
Gmina Kamionka Wielka: 60 (+1);
Gmina Korzenna: 20 (-);
Gmina Krynica-Zdrój: 48 (+7);
Gmina Łabowa: 22 (+2);
Gmina Łącko: 39 (+2);
Gmina Łososina Dolna: 22 (-);
Gmina Muszyna: 41 (+8);
Gmina Nawojowa: 27 (+2);
Gmina Piwniczna Zdrój: 11 (+1);
Gmina Podegrodzie: 34 (+1);
Gmina Rytro: 14 (-);
Gmina Stary Sącz: 83 (+2).

powiecie limanowskim do grona zakażonych dołączyło w ciągu ostatniej doby aż 75 nowych mieszkańców, ale jest też czterdziestu dwóch nowych ozdrowieńców z tego powiatu.

Obecnie w powiecie limanowskim jest 532 aktywnych przypadków. Niestety, od kilkunastu dni przybywa w tym powiecie sporo nowych zakażonych. W kwarantannie znajduje się 409 osób.

Powiat gorlicki

I w tym regionie bardzo szybko przybywa też mieszkańców, którzy dowiedzieli się, że są zainfekowani SARS CoV-2.  Dzisiaj takich jest dwadzieścia cztery osoby. Nie ma natomiast nowych ozdrowieńców.

Liczba nadal aktywnych zakażeń w powiecie (w nawiasie liczba wszystkich potwierdzonych do tej pory zakażeń; stan na godz. 8:00, dane z WSSE w Krakowie):

powiat gorlicki: 218 (420).

Niestety wojewódzki Sanepid poinformował o śmierci kolejnych 8 osób w wieku od 62 do 92 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu olkuskiego (3 osoby) oraz bocheńskiego (1 osoba). Siedem osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 333.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. UG Łososina Dolna – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu