Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
17/03/2020 - 12:40

Krynickie uzdrowisko niemal całkowicie opustoszało

Krynica, tętniąca zazwyczaj życiem jest teraz opustoszała. Z powodu zagrożenia koronawirusem sanatoria nie mogą przyjmować nowych kuracjuszy. Zamknięte są: hotele, galeria handlowa, kawiarnie, restauracje, placówki oświatowe i kulturalne. Urząd Miejski i podległe mu instytucje, a także banki oraz poczta pracują w ograniczonym zakresie. Nie kursują: kolej gondolowa na Jaworzynę i linowa na Górę Parkową.

Kuracjusze, którzy rozpoczęli wcześniej pobyt w uzdrowisku, mogą go kontynuować lub wrócić do domu. Większość osób postanowiło jednak pozostać w sanatoriach, ostatnie turnusy powinny zakończyć się za dwa-trzy tygodnie.

Od 14 marca do odwołania w zamknięte zostały wszystkie pijalnie i kawiarnie. Z kuracji pitnych można jedynie korzystać z wód konfekcjonowanych, dostępnych w sieciach sprzedaży lub w sklepie firmowym. Uzdrowisko Krynica-Żegiestów postanowiło odwołać zaplanowany na dzień 28 i 29 marca r. Trzeci Krynicki Jarmark Wielkanocny.

Nieczynne pozostają placówki oświatowe i kulturalne. Szkolne zajęcia dydaktyczne są prowadzone on-line. Urząd Miasta w Krynicy-Zdroju jest otwarty, ale wprowadzono zaostrzone środki ostrożności.

Burmistrz Piotr Ryba apeluje, aby w miarę możliwości załatwiać sprawy telefoniczne lub drogą elektroniczną. - W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju, zwracam się z prośbą o ograniczenie osobistych wizyt w Urzędzie Miejskim w Krynicy-Zdroju do spraw, które tego bezwzględnie wymagają. (ugukry@ns.onet.pl) lub platformy e-PUAP).

Zamknięte są hotele, restauracje i galeria handlowa. Otwarte pozostają apteki (wejście po jednej osobie), sklepy spożywcze oraz drogeryjne (wejście po cztery osoby), banki oraz poczta pracują w ograniczonym zakresie. Odwołane są wycieczki turystyczne z biurami podróży, nie kursują kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką i linowa na Górę Parkową.

Zmieniony jest rozkład jazdy autobusów i busów komunikacji, niektóre kursy zostały całkowicie zawieszone. (szczegółowe informacje na stronach poszczególnych przewoźników).

(MK) fot. aut.

Krynickie uzdrowisko niemal całkowicie opustoszało
Krynica, tętniąca życiem jest teraz opustoszała. Z powodu zagrożenia koronawirusem sanatoria nie mogą przyjmować nowych kuracjuszy. Zamknięte są: galeria handlowa, kawiarnie, restauracje, placówki oświatowe i kulturalne. Urząd miejski i podległe mu placówki, banki oraz poczta pracują w ograniczonym zakresie. Nie kursują kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką i linowa na Górę Parkową.


Dziękujemy za przesłanie błędu