Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
30/01/2024 - 23:00

Krynica: "Oddajemy krew i gramy z WOŚP". Krwiodawcy nie zawiedli

Po raz kolejny krwiodawcy i strażacy nie zawiedli. W niedzielnej (28 stycznia) akcji, którą przeprowadzono pod hasłem" Oddajemy i gramy z 32 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy", w Krynicy zarejestrowano 40 osób, dokonano 35 pobrań i pozyskano 15,3 litra bezcennej krwi.

Po raz kolejny krwiodawcy i strażacy nie zawiedli. W niedzielnej (28 stycznia) akcji, która odbyła się budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy-Zdroju, zarejestrowano 40 osób, z czego dokonano 35 pobrań i pozyskano 15,3 litra bezcennego leku. Niektórzy oddawali krew po raz pierwszy, jednak większość  dawców dzieliło się nią po raz kolejny. 

- Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na wyróżnienie zasługują jednostki OSP, licznie uczestniczące w akcji, OSP Mochnaczka Niżna, OSP Mochnaczka Wyżna, OSP Łabowa, OSP Tylicz, OSP Kamianna, OSP Muszyna. -  podsumowuje akcję jej koordynator, st. kpt. Dariusz Cieśla.

- Sporą grupą oddających byli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. Krew oddały również osoby, przebywające na zimowym wypoczynku. Przyznały one, że z podziwem obserwują, jak wielu jest chcących pomóc.

- Wszystkim, którzy w tym niezwykłym dniu 32 Finału WOŚP zechcieli się podzielić darem swego serca składamy serdeczne podziękowania, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych akcjach. - dodaje koordynator akcji. 

- Zapraszamy na najbliższą akcję do Muszyny 11 lutego ul. Krzywa 1 Muzeum Państwa Muszyńskiego.

Każdy z krwiodawców został tradycyjnie obdarowany czekoladami oraz kocem polarowym z napisem „Dbaj o siebie i o innych”. Dodatkowo, Strażacki Klub Ognista Kropla przygotował poczęstunek dla wszystkich dawców w postaci tradycyjnego czerwonego barszczu z przekąska i słodkościami. Dawcy otrzymywali czerwone serduszka WOŚP oraz kalendarze strażackie. (MK), fot. JRG Krynica-Zdrój. Dziękujemy za przesłanie błędu