Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
13/03/2019 - 12:30

Doktor Marcin Wojtyga: leczy pacjentów służb mundurowych i nie tylko

Marcin Wojtyga jest kolejnym lekarzem, który w tym roku został zgłoszony, a potem nominowany do IV edycji plebiscytu „Twój sądecki lekarz rodzinny” i „Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi”.

Jego pacjenci cenią go za wiedzę, otwartość i życzliwość w podejściu do chorego.

Mjr SG lek. med. Marcin Wojtyga przyjmuje pacjentów w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie. W Nowym Sączu przychodnia MSWiA mieści się przy ul. Żółkiewskiego. Od 1999 roku pracuje w niej jako lekarz rodzinny.

Doktor Marcin Wojtyga posiada dwie specjalizacje: I st. z pediatrii (egzamin specjalizacyjny zdał  w 1998 roku) oraz II st. z medycyny rodzinnej (egzamin specjalizacyjny zdał w 2004 roku).

Marcin Wojtyga studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu (1987 – 1993). Po ukończeniu studiów podjął pracę w Wojewódzkim Szpitalu w Nowym Sączu. Tam też odbywał staż i specjalizację z pediatrii w latach 1993 – 1998.

Od 1994 roku pracuje w Karpackim Oddziale Straży Granicznej (KaOSG) w Nowym Sączu. Jest funkcjonariuszem, lekarzem ambulatorium, zasiada w Rejonowej Komisji Lekarskiej przy KOSG. Od 2007 roku kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej KOSG.

W 2015 roku Marcin Wojtyga ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie w Ochronie Zdrowia” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.

Doktor Wojtyga przyjmuje pacjentów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w Poliklinice MSWiA przy ul. Żółkiewskiego w Nowym Sączu. Obejmuje on opieką medyczną około 1,5 tysiąca osób. Są to głównie funkcjonariusze służb mundurowych (straży granicznej, policji, centralnego biura śledczego, straży pożarnej i MON) oraz ich rodziny.

- U pacjentów z tej grupy problemy zdrowotne i proces leczenia są znacząco odmienne – mówi doktor Wojtyga. - Praca z taką grupą wymaga dużej dyspozycyjności i interdyscyplinarnego przygotowania.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)