Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
09/03/2019 - 18:00

Anna Nowak-Kryczka: nasza pani doktor z Łukowicy

Anna Nowak - Kryczka znalazła się w tym roku w gronie lekarzy zgłoszonych i nominowanych do IV już Plebiscytu „Twój sądecki lekarz rodzinny” i „Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi”.


Jest lekarzem rodzinnym i pracuje na Limanowszczyźnie. Anna Nowak - Kryczka jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Studia ukończyła w 1998 roku. Potem pracowała kolejno w trzech POZ - tach: w Solcu-Zdroju, w Moszczenicy pod Gorlicach oraz w Wielogłowach. Obecnie przyjmuje pacjentów w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowicy.

Anna Nowak - Kryczka uzyskała specjalizację z medycyny rodzinnej w 2007 roku.

Lekarka  jest mile zaskoczona tym, że znalazła się w tak zaszczytnym gronie medyków docenianych przez samych pacjentów.

- Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie – przyznaje Anna Nowak - Kryczka. - W Łukowicy pracuję dopiero trzeci rok, więc jest to stosunkowo krótki okres czasu.  Nie ukrywam, że znalezienie się w gronie nominowanych lekarzy w tym prestiżowym plebiscycie jest dla mnie czymś bardzo miłym. Dziękuję osobom, które zgłosiły moją kandydaturę.

Co sprawia, że pacjenci chcą się leczyć u tego, czy innego lekarza, co sprawia, że go cenią i ufają mu?

Anna  Nowak - Kryczka uważa, że niezwykle ważne jest podejście do pacjenta.

– Indywidualne, z empatią, bo każdy pacjent jest inny. Staram się wykonywać mój zawód jak najlepiej. To wszystko - mówi lekarka nominowana w naszym plebiscycie.

Dziennie w ośrodku przyjmuje około czterdziestu pacjentów, zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.  Anna Nowak - Kryczka mówi, że zawód, który wybrała jest zgodny z jej zainteresowaniami przyrodniczymi.

- Kiedyś rozważałam, że zostanę tłumaczem języka angielskiego, ale z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że zawód, który wykonuję jest tym, co chciałam w życiu robić - zapewnia lekarka.

Zainteresowania Anny Nowak Kryczki: literatura współczesna i ogrodnictwo.

[email protected], Fot. ANK.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)