Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
28/03/2020 - 05:10

Maseczkowe pospolite ruszenie w Zagorzynie. To się nazywa akcja! [ZDJĘCIA]

Jedna z druhen z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagorzynie w gminie Łącko zainicjowała w tej miejscowości akcję szycia maseczek. To w dobie walki z pandemią koronawirusa jeden z bardziej poszukiwanych środków ochrony osobistej.

Szycie maseczek rozpoczęła wczoraj i…gotowych jest już sto sztuk. Dzielna druhna ma nadzieję, że w ślad za nią pójdą i inne koleżanki z strażackiej drużyny, a może również i inne mieszkanki Zagorzyna.

- Priorytetem każdej akcji ratowniczej jest bezpieczeństwo własne, czyli ratowników – mówi Mariusz Piwowar, komendant gminny OG ZOSP RP. - Mając na względzie szczególną sytuacje walki z koronawirusem, jedna z naszych jednostek, OSP Zagorzyn, zaangażowała się w szycie maseczek ochronnych.

Dzięki druhnie z Zagorzyna deficytowy towar trafi do wszystkich dwunastu jednostek OSP działających na terenie tej gminy. I to już niebawem.

- Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w akcji szycia maseczek – dodaje Marian Piwowar. – Dzisiaj to towar deficytowy. A więc wszystkie ręce na pokład. Chcielibyśmy, aby maseczki otrzymały także placówki służby zdrowia, które ich potrzebują.

i.michalec@sadeczanin.info.  Fot. OSP Zagorzyn.

Maseczkowe pospolite ruszenie w Zagorzynie. To się nazywa akcja! [ZDJĘCIA]
Druhna Urszula Piwowar z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagorzynie w gminie Łącko zainicjowała w tej miejscowości akcję szycia maseczek. To w dobie walki z pandemią koronawirusa jeden z bardziej poszukiwanych środków ochrony osobistej.


Dziękujemy za przesłanie błędu