Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
25/10/2023 - 07:20

To cenny dar dla pacjentów oddziału hematologicznego sądeckiego szpitala

Sprzęt o wartości 300 tysięcy złotych od Fundacji DKMS otrzymał Oddział Hematologiczny szpitala w Nowym Sączu. Jest to bardzo potrzebna aparatura, z której będą korzystali pacjenci, chorzy na nowotwory krwi, ale też i inne choroby układu krwionośnego. Są to między innym pompy infuzyjne, monitory czy wygodne fotele do podawania chemii.

Oddział Hematologiczny w ostatnich latach bardzo prężnie rozwijał i rozwija się. Sprzęt medyczny, jaki został zakupiony do oddziału hematologii stanowi skromny wkład pod docelowo nowoczesny oddział przeszczepu szpiku kostnego.

- Jest to bardzo realny cel, do którego dążymy – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej w sądeckim szpitalu ordynator oddziału fematologicznego dr n. med. Szymon Fornagiel, specjalista w zakresie hematologii i chorób wewnętrznych. – Dla naszego oddziału i szpitala 300 tysięcy złotych od Fundacji DKMS jest znaczącą kwotą, która bardzo pomogła doposażyć oddział.

Dzięki temu wsparciu, oddział hematologiczny otrzymał pompy infuzyjne, umożliwiające bardzo precyzyjne podawanie leków chorym pacjentom. Praca tych urządzeń wspomaga równie pracę układu krążenia.  Zakupiono też monitory, obrazujące parametry życiowe pacjenta, specjalne rozmrażarki – odmrażające preparaty kwiopochodne, zawierające komórki macierzyste, które pobierane są od dawcy. Wśród zakupionego sprzętu są też inhalatory do nebulizacji (one bardzo poprawiają wentylację tkanki płucnej)

- Lecząc pacjentów bardzo intensywną chemioterapią trzeba liczyć się z tym, że mogą wystąpić powikłania, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu pacjenta – dodaj dr Fornagiel.

Jeśli chodzi o powikłania wśród pacjentów leczonych na oddziałach hematologicznych są to powikłania ze strony układu oddechowego i pokarmowego.

Dr Szymon Fornagiel jest ordynatorem kierującym bardzo doświadczonym zespołem lekarskim. Dąży do tego, aby w sądeckim szpitalu były i to jak najszybciej wykonywane przeszczepy autologiczne.

Zakupiona aparatura medyczna pozwoli lekarzom jeszcze lepiej diagnozować i monitorować leczenie pacjentów, którzy będą trafiali na oddział hematologii sądeckiego szpitala.

Czytaj dalej - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu