Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
22/02/2021 - 11:45

Bez pielęgniarek i położnych leczyć się nie da! Wybierzcie z nami najwspanialsze

Kandydatury lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz przychodni w ramach VI Plebiscytu Medycznego, organizowanego przez Fundację Sądecką w ramach IX seminarium "O zdrowiu Sądeczan" zgłaszać można aż do 3 marca. Już możemy mówić o kolejnym sukcesie akcji – zgłoszeń są dziesiątki i codziennie napływają nowe. Dziś jednak zachęcamy szczególnie do zgłaszania kandydatur pielęgniarek i położnych.

Bez pielęgniarek i pielęgniarzy leczyć się nie da. Wybierzcie z nami najlepszych

Zobacz też: Startuje IX Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Czekamy na pytania Czytelników

Plebiscyt odbywa się pod patronatem portalu i miesięcznika "Sądeczanin". Choć bez personelu pielęgniarskiego nie ma mowy o sprawnym funkcjonowania służby zdrowia, to wskazać taką pielęgniarkę czy położną, które wykonują swoje obowiązki z wyjątkową starannością i sercem, nie jest łatwo. Przyczyna jest prosta – tak jak nie mamy zazwyczaj problemu z zapamiętaniem i skojarzeniem naszego lekarza, to imion i nazwisk pielęgniarek i położnych zazwyczaj nawet nie znamy. A przecież to właśnie oni stoją często na pierwszej linii frontu w walce o nasze zdrowie. To pielęgniarski i położne w szpitalach asystują przy porodzie, nadzorują podawanie leków, przychodzą do naszych domów robić zastrzyki czy zmieniać opatrunki.

To ich twarze towarzyszą nam najczęściej w trakcie hospitalizacji, to ich dłonie ściskamy, gdy dopada nas wtedy strach czy zwątpienie. Szczególnie dziś w dobie epidemii, gdy nasi bliscy nie mogą nas odwiedzić.

Zobacz też: Wybierzmy najlepszych medyków i przychodnie Sądecczyzny! Plebiscyt czas zacząć

To pielęgniarze i położne w przychodniach służą radą, jak załatwić niezałatwialne, to oni stukają, pukają do lekarza, gdy nasze spotkanie jest niezbędne a miejsca w kolejce nie ma. To od tych osób najszybciej otrzymujemy praktyczne wskazówki jak poradzić sobie z ograniczoną możliwością bezpośredniego kontaktu z medykami w przychodniach. To oni przypominają nam o terminach wizyt, uaktualnieniu dokumentacji medycznej, to u nich składamy zapotrzebowanie na recepty przy stałym leczeniu. Reasumując bez pielęgniarek i pielęgniarzy nie ma mowy o sprawnym funkcjonowaniu służby zdrowia mierzącej się dziś z bezprecedensowym wyzwaniem, które przyniósł COVID-19.

Dlatego jeszcze raz gorąco zachęcamy – jeśli po przeczytaniu tego opisu uświadomicie sobie, że znacie pielęgniarkę czy położną, na które zawsze można liczyć, które wykonują swój zawód ze szczególną starannością i sercem – zgłoście kandydaturę takiej osoby do naszego plebiscytu w kategorii Sądecka Pielęgniarka Roku.

Tytułem przypomnienia. Kandydatury należy zgłaszać za pomocą interaktywnych formularzy:
SĄDECKA PRZYCHODNIA ZDROWIA PRZYJAZNA PACJENTOWI
SĄDECKI LEKARZ
SĄDECKA PIELĘGNIARKA/POŁOŻNA

Głosowanie w VI edycji plebiscytu odbywać się będzie w dniach 10 – 22 marca za pomocą smsów  i formularza na naszej stronie. Osoba zgłaszająca musi podać swoje imię, nazwisko, adres email i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów technicznych można kontaktować się z organizatorem plebiscytu pod adresem [email protected] Wśród zgłaszających zostaną rozlosowane nagrody książkowe.
Regulamin VI Plebiscytu Medycznego dostępny jest TUTAJ.  ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu