Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
05/12/2015 - 06:50

Tu Bóg niejedno ma imię. 681 wystawa KTF

Do 31 grudnia w piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej oglądać można wystawę fotograficzną Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego „Tu Bóg niejedno ma imię (Indie)”.

Na wystawę obrazującą fotograficzne pokłosie wędrówki po subkontynencie indyjskim zapraszają do Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. J. Szujskiego, członkowie Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Juliusz Jarończyk, Piotr Kruk, Stanisław Murzyn wędrowali we wrześniu od Delhi do jednego z siedmiu cudów świata, słynnego Taj Mahal, szczególną uwagę poświęcając miejscom kultu religijnego wielu tamtejszych religii.

Na wystawie zobaczyć więc można świątynie Galaty z wałęsającymi się tam stadami małp, olbrzymi kompleks świątyń Akshardam, największy w Indiach meczet Jama Masjiol (Meczet Piątkowy) w Starym Delhi czy najważniejszą świątynię sikhijską Gurdwarę Bangla Sahib. Wielowiekowe przepojone bogactwem pałace i świątynie sąsiadują z niezbyt wykwintnymi domostwami przy biednych ulicach po których leniwie włóczą się święte krowy. Kraj kontrastów, bogactwa i biedy, nowoczesnych technologii i urządzeń których w cywilizowanym świecie już nie uświadczysz. Takie są współczesne, prężące muskuły Indie.

681 wystawę w historii KTF, której współorganizatorem jest nowosądeckie Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód oglądać można w SBP do końca roku. Podróżnicy już dziś zapowiadają kolejną wystawę, tym razem będzie to fotoreportaż  z wyprawy poza koło podbiegunowe do której właśnie rozpoczynają przygotowania.        

( KTF )

Tu Bóg niejedno ma imię. 681 wystawa KTF


Dziękujemy za przesłanie błędu