Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
20/03/2016 - 06:05

Mistrzowie logistyki z sądeckiej „Samochodówki”

Miło nam poinformować, że logistycy i spedytorzy z Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu w składzie: Jakub Bocheński, Mariusz Grzegorzek – klasa IVD (technik logistyk) oraz Grzegorz Oleś – klasa IVE (technik spedytor) zwyciężyli w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego, zorganizowanego przez Naukowe Koło Logistyki „Dialog” działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Konkurs odbył się 10 marca w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych w Katowicach. Uczniowie z różnych szkół Polski rywalizowali między sobą w systemie dwuetapowym. Warto tutaj nadmienić, że w finale uczestniczyło łącznie 30 uczniów (po trzech z danej szkoły), spośród 600, którzy początkowo przystąpili do konkursu. Pierwszy etap rozgrywek finałowych obejmował test branżowy z zakresu szerokopojętej spedycji i logistyki, natomiast druga jego część dotyczyła optymalizacji działań związanych z zarządzaniem firmą. Uczniowie otrzymali do rozwiązania zadanie typu case study, gdzie należało przeanalizować aktualną sytuację pewnej firmy, dokonać diagnozy problemów i zaproponować optymalne rozwiązania w poszczególnych jej sektorach. Kolejnym elementem konkursu było przedstawienie wyników i metod proponowanych w formie prezentacji.

Na koniec odbyło się wręczenie cennych nagród i gratulacji, oraz słodka logistyczna niespodzianka dla wszystkich uczestników – konsumpcja wspaniałego tortu. Jak stwierdzili uczniowie, konkurs był bardzo wymagający, ale mimo wszystko atmosfera była miła i sympatyczna. Emocji nie brakowało.

Logistyka - polecamy ją wszystkim. Ponieważ ona uczy myślenia i racjonalnego patrzenia na problemy otaczającego świata. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował nauczyciel Dariusz Smolarski.

Marika Dyrek

Mistrzowie logistyki z sądeckiej „Samochodówki”


Dziękujemy za przesłanie błędu