Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
28/02/2021 - 07:30

Zespół Przyszowianie wystąpi w telewizji śniadaniowej. O której ich zobaczymy?

Zespół regionalny Przyszowianie w niedzielny poranek wystąpi w telewizji. Lachowska muzyka i śpiew wybrzmią w programie „Pytanie na śniadanie”. Nagranie będzie transmitowane na żywo prosto ze Szczyrku.

Przyszowianie, Festiwal Zespołów Lachowskich i Góralskich

Zespół regionalny Przyszowianie pochwalił się w mediach społecznościowych, że wystąpi w telewizji. Sądeczanie zaśpiewają i zagrają w popularnym porannym programie „Pytanie na śniadanie”. Co ciekawe, członkowie zespołu nie będą grać w studio nagraniowym, ale prosto ze Szczyrku. Ich występ będzie transmitowany na żywo w wyznaczonych godzinach. Przyszowian będziemy mogli zobaczyć w telewizji w niedzielę, 28 lutego, o godzinie 7:58, 8:48, 9:25, 9:58 i 10:25.

Zobacz również występ Zespołu Przyszowianie podczas zeszłorocznego Festiwalu Zespołów Lachowskich i Góralskich: Trzy pokolenia na scenie. Tak Przyszowianie pokazują miłość do folkloru [WIDEO]

Przyszowianie to jedna wielka folkowa rodzina. W zespole tańczy i śpiewa około 40 osób. Najstarszy członek zespołu ma ponad 80 lat, a najmłodsi tancerze mają z kolei 15-16 lat. Zespół tworzy trzypokoleniową rodzinę, którą łączy chęć kultywowania tradycji oraz przekazywania ją innym. Chociaż terytorialnie Przyszowa należy do powiatu limanowskiego, miejscowość ta jest ostatnią wsią Lachów Sądeckich od strony zachodniej.

Ten zespół regionalny powstał w 2001 roku z inicjatywy Jerzego Hebdy, Franciszka Hebdy, Andrzeja Twaroga oraz Andrzeja Bargła. Po raz pierwszy pojawili się na scenie podczas Przyszowskich dożynek. Od początku istnienia grupy, choreografem zespołu jest Edward Bocheński, kierownikiem Jan Lorek, a kapelę prowadzi Andrzej Twaróg. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. Archiwum Sądeczanina)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”