Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
26/06/2020 - 10:30

Zebrali 35 tysięcy złotych. Pieniądze trafią na szczytny cel

Mamy to! Podczas organizowanego przez społeczność akademicką WSB-NLU biegu po uśmiech – 7. Edycji Run 4 a Smile – udało się zebrać ponad 35 tysięcy złotych dla zmagającego się z rzadką chorobą genetyczną Stasia Gołębia.

Niemożliwe stało się możliwym. Podczas nietypowej 7. Edycji Run 4 a Smile na leczenie i rehabilitację Stasia zebrano ponad 35 tysięcy złotych! Podopieczny Stowarzyszenia Sursum Corda cierpi na zespół Kabuki. Od urodzenia ma problem z przełykaniem, przeszedł operację antyrefluksową i obecnie jest odżywiany głównie przez gastrostomię.

- Przedłużająca się epidemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy rozpocząć opracowywanie planu B. Organizacja biegu na dotychczasowych zasadach nie była możliwa. Nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziliśmy, że akcja zakończy się tak wielkim sukcesem – mówi koordynator projektu dr Justyna Sokołowska-Woźniak.

- Bardzo ostrożnie przyjęliśmy cel zgromadzenia funduszy w wysokości 20 tysięcy złotych (podczas 6. edycji udało się zebrać nieco ponad 31 tysięcy złotych dla Dawida Cebuli). Wszystkie imprezy były masowo odwoływane, a my zdecydowaliśmy się kontynuować projekt, dostosowując go do obecnych realiów przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności. Cieszymy się, bo było warto! Nasza akcja zapewniła dwa lata rehabilitacji Stasia – dodaje koordynator projektu.

Akcja nie zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie determinacja organizatorów oraz zaangażowanie ogromnej liczby osób, które włączyły się w nią w różnym charakterze. - Podczas kursu zarządzanie projektami, w ramach którego przygotowujemy kolejne edycje Run 4 a Smile, uczymy się, że realizacji każdego projektu towarzyszy ryzyko – podkreśla Anna Szewczyk, przewodnicząca Rady Uczelnianej WSB-NLU.

– Jeśli wystąpi jakiś czynnik mający negatywny wpływ na nasz projekt, możemy zrezygnować z jego realizacji albo zmienić plan. Wszyscy studenci podjęli jednomyślną decyzję - nie poddajemy się. I jak widzimy, wszystko udało się znakomicie. Dziękujemy władzom WSB-NLU, że nie zwątpiły w naszą kreatywność i wspierały nas na każdym kroku w osiąganiu wyznaczonego celu.

W dniach 6-7 czerwca br. na całym świecie (Polska, Japonia, Chiny, KZ, Arabia Saudyjska, RPA, Maroko, Francja, Norwegia, Austria, USA, Irlandia) uczestnicy o wielkich sercach (ponad 500 osób!) pokonywali dowolną liczbę kilometrów biegnąc, maszerując, jadąc na rowerze, rolkach, deskorolkach, a nawet na wózkach, w parkach, lasach, po ścieżkach rowerowych, bieżniach czy ogrodach.

Ponad 100 osób zamieściło na stronie wydarzenia na Facebooku pocztówki z trasy z najróżniejszych miejsc ze wyruszającymi pozdrowieniami dla Stasia. Co ciekawe, pierwsza pocztówka nadeszła od studenta WSB-NLU z Japonii!

Dzięki e-rywalizacji (plikom z aplikacji zamieszczanym na stronie biegu) wyłoniono zwycięzców w następujących kategoriach:

  •  bieg/marsz 4 km w najkrótszym czasie – pierwsze miejsce zajął Mariusz Szkaradek, czas 00:13:26 (drugie miejsce z czasem 00:13:35 zajął Kacper Kuca, który równocześnie wygrał w specjalnej kategorii dla studentów WSB-NLU)
  • bieg/marsz w czasie maksymalnie 4 godzin - najdłuższy dystans, pierwsze miejsce przypadło Maciej Majdamowi, dystans, który pokonał to 40,70 km
  • jazda na rowerze w czasie maksymalnie 4 godzin - najdłuższy dystans - pierwsze miejsce dla Łukasza Kaczorowskiego, pokonany dystans to 106,10 km

Nieprawdopodobne! Zebrali 35 tysięcy złotych. Pieniądze trafią na szczytny cel
Fotorelacja WSB-NLU


Dziękujemy za przesłanie błędu