Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
13/03/2018 - 13:15

Zachwyciła wszystkich. Będzie reprezentować nasz kraj na międzynarodowym festiwalu! [Zdjęcia]

Sylwia Zelek - artystka pochodząca ze Żmiącej (gmina Laskowa) będzie reprezentować nasz kraj na międzynarodowym festiwalu.

Wszystko to za sprawą wygranej podczas Finału Krajowych Eliminacji do Festiwalu Słowiański Bazar 2018. Sylwia Zelek zajęła tam I miejsce, zachwycając swoim występem jury. Reprezentować Polskę będzie już w lipcu.

Zobacz też: RODO 2018: będzie rewolucja? W urzędach nie ma żartów!

Konkurs muzyczny odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk „Słowiański Bazaar w Witebsku” i jest od wielu lat największym wydarzeniem kulturalnym na Białorusi. Odbywa się w witebskim amfiteatrze, który mieści około 6-7 tys. widzów. Całe wydarzenie jest transmitowane w białoruskich programach telewizyjnych, a także na antenie wielu innych Państw Europy i Azji.

Zobacz też: Chcesz wybudować dom? Budowlańcy z Limanowej to najlepsi specjaliści w Limanowej!

Sylwia Zelek to utalentowana wokalistka ze Żmiącej, która na swoim koncie ma już wiele sukcesów. Jednym z nich jest m.in. reprezentowanie naszego kraju na festiwalu piosenki Anny German w Moskwie, w 2015 roku. Na co dzień jest studentką wydziału wokalno - aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. 

[email protected], Fot. FB Rosyjskiego Ośrodka Kultury i Nauki w Warszawie/FB Sylwii Zelek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu