Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
17/02/2021 - 13:30

"Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju”. Uczniowie ZSP wyjadą na staż do Grecji

W poniedziałek (15 lutego) rusza rekrutacja do projektu „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju”. To szansa dla sześćdziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II na staż zawodowy i program edukacyjno-kulturowy, który odbędzie się w Grecji.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy zakwalifikował się do programu "Erasmus" jako jedyna szkoła ponadpodstawowa, prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Na ten cel trzyma prawie 109 tys. euro! Dzięki temu uczniowe pojadą na staż zawodowy do Grecji. 

- Głównym celem projektu jest wsparcie sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły w nabyciu praktycznych umiejętności zawodowych w zagranicznych przedsiębiorstwach oraz podwyższenie standardu nauczania w placówce-tłumaczy Maria Aleksander-Pisz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju.- Wszystko po to, aby zwiększyć szanse uczniów na polskim i europejskim rynku pracy.

Uczniowie nie tylko zdobędą wiedzę, dotyczącą ich przyszłego zawodu, ale także z języka angielskiego oraz zagadnień kulturowych czy społeczno-psychologicznych. Z każdego zakresu udział w zajęciach weźmie po dziesięciu uczniów z klas: Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Hotelarstwa, Technik Budownictwa.

Do Grecji, wraz z uczniami pojedzie po trzech nauczycieli.

Każdy młody człowiek otrzyma certyfikat, podnoszący jego konkurencyjność na europejskim rynku pracy. Wyjazdy zaplanowano w terminach: od 17 do 28 maja oraz  od 13 do 24 września. Projekt jest realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor "Kształcenie i szkolenia zawodowe". (MK) fot. ilustracyjne, Żródło ZSP im. Jana Pawła IIDziękujemy za przesłanie błędu

Lutowy miesięcznik Sądeczanin 2021