Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
16/08/2013 - 06:49

Wywiad z Pawłem Włochem – Członkiem Zarządu Poczta Polska S.A.

Na początku września po raz kolejny ponad dwustu studentów weźmie udział w przygotowaniach i organizacji Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój. Studenci, którzy brali udział w praktykach w poprzednich latach, podkreślają, że umiejętności oraz praktyczne doświadczenia zdobyte podczas tych praktyk były bardzo ważnym krokiem do rozwoju ich kariery zawodowej. O tym jak rozpoczął swoją karierę i jakie ma plany na przyszłość rozmawiamy z Członkiem Zarządu Poczty Polskiej - Pawłem Włochem.
Paweł Włoch spotka się 2 września 2013 r. ze studentami z Polski i zagranicy, biorącymi udział w projekcie „Młodzi Aktywni – wartość dla pracodawców”, którym opowie o tym jak zaplanować swoją karierę i jak motywować się do ciągłego rozwoju.

Jak zaczęła się Pana kariera zawodowa?

Jak wielu pocztowców do pracy przyszedłem na tzw. chwilę jako pracownik sezonowy, był rok 1989, a ja wówczas uczniem jednej ze szkół średnich w Zakopanem. Później okazało się, że praca na poczcie wchodzi mi bardzo mocno w krew. W styczniu 1992 r. rozpocząłem pracę jako doręczyciel przesyłek ekspresowych, później kolejno przechodziłem przez różne stanowiska pracy: magazyniera paczek, konwojenta, asystenta zaplecza, asystenta okienkowego, kierownika sekcji obsługi klienta aż do objęcia przeze mnie stanowiska Naczelnika UP Zakopane 1.
Z końcem roku 2009 pracownicy Poczty Polskiej wybrali mnie na Członka Zarządu I kadencji, a w maju br. ponownie wybrali mnie na Członka Zarządu II kadencji. Od początku pracy zawodowej, niezmiennie kieruję się dobrem naszej firmy. Przez dotychczasowe lata podnosiłem i wciąż podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, wykształcenie by realizować wszystkie, nawet najtrudniejsze i najbardziej ambitne cele poprzez kształtowanie oraz pielęgnowanie dobrych relacji z ludźmi. Przez stworzenie im, dzięki temu, optymalnych warunków do lepszej i efektywniejszej pracy.

Co dla Pana oznacza kolejna kadencja na stanowisku Członka Zarządu jednego z największych pracodawców w Polsce?
To dla mnie przede wszystkim jak najlepsze wykorzystanie dotychczas zdobytej wiedzy i doświadczenia dla budowania lepszej, nowoczesnej i konkurencyjnej firmy dla zapewnienia jak największej liczbie pracowników miejsc pracy. To również czas zaangażowania wszystkich chętnych pracowników i ich cennego doświadczenia w budowanie lepszych rozwiązań, tworzenie nowoczesnych usług oraz identyfikacja zbędnych obszarów kosztowych.

Dlaczego warto pracować w Poczcie Polskiej?
Poczta Polska to największy pracodawca w Polsce, ale to oczywiście nie powód, dla którego warto u nas pracować. Od kilku lat konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię, co dostrzegają już nie tylko nasi pracownicy, nasza konkurencja, ale przede wszystkim klienci. Wszystkie zmiany, jakich dokonujemy, są nakierowane na klienta i jego dzisiejsze potrzeby. Zarząd Poczty Polskiej przyjmując strategię na lata 2013-2017 przeznaczył na rozwój i szkolenia swoich pracowników kilkaset milionów złotych, tak więc staliśmy się nie tyko jednym z największych pracodawców w Polsce, ale też jednym z najbardziej odpowiedzialnych za losy i przyszłość swoich pracowników.

Jakie zmiany będą wdrażane w najbliższym okresie?
Najbliższy czas to oczywiście kontynuacja otwierania nowych placówek pocztowych z nowymi rozwiązaniami oczekiwanymi przez klientów jak strefy 24 godzinne, bardziej przyjaznymi zarówno dla klienta jak również naszych pracowników, ale przede wszystkim zapewniającymi nową jakość. To czas rozwoju nowoczesnych e-usług pocztowych.

Co by Pan poradził młodym ludziom, którzy obecnie stawiają pierwsze kroki na rynku pracy?
Dzisiejszy rynek pracy oczekuje ludzi dobrze wykształconych, kreatywnych i odważnych nie bojących się nowych wyzwań i nie ograniczających swojego sposobu myślenia do tu i teraz, dlatego moja rada wynikająca z moich własnych doświadczeń jest banalnie prosta, nie bójcie się nowych wyzwań, zdobywania nowych doświadczeń nawet, jeśli w danym momencie wydają się być nieprzydatne, bądźcie kreatywni i jak najbardziej samodzielni, a stosując maksymę kto stoi w miejscu ten się cofa, nie spoczywajcie na laurach tylko planujcie i kontynuujcie własny rozwój przez cały czas.

Jakie ma Pan osobiste cele na najbliższy okres?
Moim wyzwaniem w obszarze zawodowym zawsze jest poszukiwanie rozwiązań dających możliwość pracy dla jak największej ilości pracowników natomiast w obszarze osobistym mam kilka celów związanych zarówno z rozwojem osobistym i własnym stałym dokształcaniem jak i podnoszeniem swoich kompetencji.

Rozmawiała: Marta Eromin, doradca zawodowy praktykantów Forum Ekonomicznego








Dziękujemy za przesłanie błędu