Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
14/05/2016 - 09:55

Wyróżnienie dla Koniuszowej w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim

Zespół Szkół w Koniuszowej otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim „Pokaż nam swojego Patrona”. Wyróżnienie zespół redakcyjny gazetki „Echo Szkoły” otrzymał za przygotowanie numeru specjalnego poświęconego w całości Franciszkowi Gągorowi z racji ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego „Pokaż nam swojego Patrona” zorganizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Wyróżnienie dla KoniuszowejZespół Szkół w Koniuszowej wydaje gazetkę szkolną pt. „Echo Szkoły” już od 10 lat. W tym czasie powstało około 100 numerów tego miesięcznika. Zespół redakcyjny pod kierunkiem pani Beaty Kawik tworzą uczniowie gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej. „Echo Szkoły” od lat posiada swoje stałe rubryki, są to m.in. wydarzenia z życia szkoły, kalendarium, proponowane lektury, poezja, krzyżówki z nagrodami.

W redagowanej gazetce na bieżąco pojawiały się sprawozdania ze wszelkich wydarzeń związanych z osobą Patrona – Generała Franciszka Gągora, pochodzącego właśnie z Koniuszowej. Były to najpierw relacje z przygotowań do nadania imienia szkole, a potem obszerne informacje o samym wydarzeniu i wreszcie coroczne sprawozdania z przebiegu Święta Szkoły organizowanego w rocznicę urodzin Patrona.

„Echo Szkoły” zamieszczało też wszelkie wywiady dotyczące osoby Generała- wywiad z żoną, córką i braćmi Patrona, a także wspomnienia tych, którzy osobiście znali Franciszka Gągora zanim doszedł do szczytu kariery wojskowej. Gazetka szkolna popularyzowała też kultywowaną pamięć o Patronie w formie relacji z konkursów wiedzy i poprzez prezentację poezji stworzonej przez uczniów szkoły.

Aneta Porębska – redaktorka naczelna szkolnej gazetki „Echo Szkoły” wydawanej pod opieką polonistki Beaty Kawik
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu