Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
31/03/2023 - 23:00

W centrum Krynicy stanęła wielkanocna palma. Parafie organizują konkursy na najładniejszą i najwyższą palmę

Na deptaku w Krynicy-Zdroju stanęła kilkumetrowa wielkanocna palma. Natomiast parafie w uzdrowisku organizują konkursy na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Ich rozstrzygnięcie poznamy w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia.

Najbliższa niedziela, 2 kwietnia to Niedziela Męki Pańskiej, która rozpocznie Wielki Tydzień. Jego pierwszy dzień upamiętnia przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W Niedzielę Palmową w kościołach katolickich księżą święcą się wierzbowe gałązki. 

Bogate tradycje wykonywania palm wielkanocnych zachowały się w regionie sądeckim. Na deptaku i w pobliżu kościoła pw. WNMP w Krynicy stanęła kilkumetrowa palma. Natomiast tutejsze parafie organizują konkursy na najwyższą i najpiękniejszą wielkanocną palmę. 

W Niedzielę Palmową msza św. w Kościele Zdrojowym odprawiona będzie o godz. 10. 30, a połączona zostanie z uroczystą procesją. Tradycją poprzednich lat, w tym dniu w parafii wybiorą najwyższą palmę, przygotowaną przez wiernych. 

Konkurs na wielkanocną palmę, połączoną z warsztatami organizuje również parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jego rozstrzygnięcie nastąpi po mszy o godz. 10. Na zwycięzców czekają nagrody! (MK). fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu