Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
01/12/2023 - 14:35

Uczniowie z Mszalnicy wyśpiewali wielką nagrodę. Byli najlepsi wśród 210 szkół

VI edycję ogólnopolskiego konkursu "Do Hymnu" wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny w Mszalnicy. W eliminacjach wydarzenia, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury wzięło udział aż 210 szkół podstawowych.

Jury poddało ocenie wykonania hymnu i wybranych pieśni hymnicznych oraz zdecydowało o przyznaniu nagród finansowych i wyróżnień. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 30 listopada w kinie Kultura w Warszawie.

"Do Hymnu" to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni.

Za zwycięstwo Szkoła Podstawowa im. Bł. Karoliny Kózkówny w Mszalnicy otrzymała nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych. Nagrodę pieniężną otrzymała również Izabela Biskupska, nauczycielka prowadząca szkolny chór.

Podstawówka z Mszalnicy ma najwyraźniej szczęście do muzycznych talentów i nauczycieli zdolnych do ich wyławiania. Niedawno, spośród 157 szkół biorących udział w Konkusie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego szkoła  znalazła się w dwudziestce najlepszych ze swą "Suitą Krakowską", odniosła też zwycięstwo w Gminnym Konkursie Piosenki Europejskiej. Rita Michalik oraz Klara Pietruch zdobyły I miejsce w kategorii klas I-III, zaś Zuzanna Kogut II miejsce w kategorii klas IV - VI. (opr. tk) Fot. Szkoła Podstawowa im. Bł. Karoliny Kózkówny w MszalnicyDziękujemy za przesłanie błędu