Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
16/02/2017 - 05:35

Uczniowie ELO w okręgowych etapach olimpiad przedmiotowych

Elitarne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu funkcjonuje dopiero drugi rok, ale już może pochwalić się sukcesami swoich uczniów.

Natalia Gucwa z klasy pierwszej oraz Klaudia Hawryłko z klasy drugiej przeszły do etapu okręgowego XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Odbywa się ona pod patronatem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego i opiera na współpracy największych ośrodków naukowych kraju, m.in. Krakowa, Warszawy, Rzeszowa, Poznania. Praca konkursowa Natalii dotyczyła kategorii prawdy i fałszu w jednej z bajek Kołakowskiego, natomiast Klaudia pisała o etyce i sumieniu w oparciu o filozofię chrześcijańską.

Czytaj: Fighterka z ELO Mistrzynią Polski

Z kolei uczennica klasy pierwszej, Wioleta Kuchnia zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLIII Olimpiady Geograficznej. Przedstawiła projekt jednodniowej rowerowej wycieczki geograficznej.

Na tym nie koniec sukcesów, ponieważ uczennica klasy drugiej, Kinga Feret zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Przygotowała pracę badawczą na temat: „Pozór, iluzje i sny w literaturze staropolskiej”. W ocenie pod uwagę brano: samodzielność i oryginalność opracowania, wyraziste zasady budowy wywodu oraz językowy poziom wypowiedzi.

– Bez wątpienia, powyższe osiągnięcia to efekt pracowitości, zawziętości i sumienności uczennic. Tym samym gratulujemy im i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który już w lutym w Krakowie – podkreśla Dorota Kruczek, polonistka z ELO.

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu