Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
04/03/2021 - 18:05

Top 10 Alfabetu - luty

Najchętniej kupowane książki w księgarni Alfabet

1. "Gorzko gorzko" Joanna Bator
To opowieść o pragnieniu miłości i wolności, które dojrzewa w życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet. Realizm i magiczność Gorzko, gorzko nadają tej wciągającej sadze niepowtarzalny styl i niepokojący urok, dzięki czemu na długo zostaje ona w czytelniku.

2. "Historya Nowego Sącza" I-III - Reprint - Ks.Jan Syganski 

To kopalnia wiedzy o naszym mieście. Autor zawarł w niej ogromny zasób informacji jakie pozyskał w czasie studiów nas sądeckimi archiwaliami. Jest to bardzo ciekawa pozycja dla każdego miłośnika historii.

3.  "Tajemnice Sadeckiej Bezpieki t.1" Sylwester Adamczyk, Henryk Szewczyk

To pierwsza tego typu publikacja na sądeckim rynku księgarskim podejmująca trudny temat współpracy Sądeczan z tajnymi służbami PRL. Większość opisanych w książce przypadków dotyczy lat 80- tych XX wieku i czasów przełomu ustrojowego jaki dokonał się Polsce w latach 1989 – 90.

4. "Zjadacz czerni 8," Katarzyna Grochola

Nowa powieść Katarzyny Grocholi. O miłości! Misterna mozaika postaci, miejsc i zdarzeń. Zaskakujący splot ludzkich losów, których tylko z pozoru nic nie łączy. O tęsknocie, nadziei i głębokim sensie przypadków, za które nie zawsze jesteśmy wdzięczni losowi.

5. "Miłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady" Józef Tischner

Nieznane oblicze ks. Józefa Tischnera.Ta książka to głęboka i wciągająca opowieść o wielkim uczuciu, w której obok góralskich anegdot pojawiają się rozważania nad  myślą największych filozofów.Opowieść o wielkiej tajemnicy spotkania.

6. "Reset. Świat na nowo" Karolina Korwin Piotrowska

Czy to już koniec? A może nowy początek? Dobrze już było. Teraz będzie reset! Pandemia, lęk, bankructwo, cisza, paraliż, fake news, bunt. Tak większość z nas zapamięta 2020 r. Karolina Korwin Piotrowska zaprosiła do rozmowy dziennikarzy i artystów,  znawców kultury i ludzkiej duszy, analityków i inżynierów przyszłości, a także tych, którzy na co dzień ratują nasze życie.

7. "Opowieści o nadziei" Heather Morris

Każde – najbardziej zwykłe, codzienne spotkanie – może przynieść coś, co zmieni nasze życie. Kiedy Heather Morris wysłuchała wspomnień Lalego Sokołowa – tatuażysty z Auschwitz – i postanowiła przenieść je na papier, nie spodziewała się, że ta historia porwie miliony osób na świecie: młodych i starych, a jej przyniesie międzynarodową sławę. I że pozwoli opowiedzieć nie mniej ważną historię Cilki  najdzielniejszej osoby, z jaką zetkną o tym, jak się poznali i jak zaufali sobie na tyle, by zwierzył się jej z tego , o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej.

8. "Stwór - Bohaterowie magicznego drzewa" Andrzej Maleszka

Każdy tom opowiada o nieznanych przygodach jednej z postaci Magicznego Drzewa. Bohaterką tego tomu jest Julka, ale spotkamy tu także Kajetana, Budynia i inne postaci. Powieści można czytać niezależnie, nie znając innych części.

9. "Gdzie jest happy end?" Krystyna Mirek

Jest wiele rodzajów szczęśliwych zakończeń Liwia prowadzi zupełnie zwyczajne życie. Mieszka w szarym domu, samotnie wychowuje córkę i pracuje w korporacji, wypełniając wciąż  te same zestawienia. Niezwykłe ma tylko imię i marzenia, o których nikt nie wie. Nie spodziewa się większych zmian, sądzi, że wie wszystko o sobie i swojej rodzinie. Jak wielkie znaczenie dla każdego człowieka ma znajomość własnych korzeni?

10. "Czas tajemnic" Marzena Rogalska

Pełna tajemnic saga Marzeny Rogalskiej. Bywa, że jeden człowiek potrafi odmienić nasze życie. Ukryta pod fortepianem w salonie krakowskiego mieszkania dziewczynka z ciekawością podsłuchuje rozmowę ukochanego  ojca z  dystyngowaną panią Doris. Niedługo małą Karolinę i dojrzałą kobietę połączy niezwykła więź.

Powyższe opisy pochodzą od wydawców.

Zapraszamy do księgarni Alfabet w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”