Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
Gdy więc wchodzimy z ludźmi w różne przymierza – a takimi przymierzami są: małżeństwo, przyjaźnie, kapłaństwo, śluby zakonne czy innego rodzaju umowy międzyludzkie – to powinniśmy uczyć się od Pana Boga bezinteresowności, którą nam pokazał.
26/03/2023
Stały spowiednik nie jest osobą od zwierzeń lub rozwiązywania wielkich dylematów duchowych. Regularna spowiedź u sensownego, zaufanego księdza, który jest gdzieś w pobliżu albo do którego z łatwością można się dostać mniej więcej raz w miesiącu, pomaga uporać się z powracającymi grzechami i trudnymi do pokonania słabościami.
17/12/2022
W czasach Kopernika nic nie wskazywało na to, że do największej naukowej rewolucji dojdzie w Europie. O gwiazdach Chińczycy i Arabowie wiedzieli więcej, ale to my jako pierwsi zrozumieliśmy, jakie jest miejsce Ziemi w kosmosie. Ktoś może powiedzieć, że to przede wszystkim zasługa Keplera, Galileusza, Newtona – ale gdybyśmy zapytali tych panów o zdanie, wskazaliby na dzieło bardzo skromnego, genialnego uczonego, który by pracować w spokoju nad swoim odkryciem, zaszył się na skraju Europy.
26/11/2022
Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________
table-pod-paragrafem