Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
09/04/2022 - 18:20

Ten przedmiot królował w gminie Podegrodzie w poprzednim miesiącu [ZDJĘCIA]

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Podegrodzie udowodnili, że matematyka jest prawdziwą królową nauk. Przez cztery tygodnie na różne sposoby pokazali, że liczby i logika nie stanowią dla nich przeszkód.

Tegoroczny Gminny Miesiąc Matematyki w gminie Podegrodzie odbył się pod hasłem „Myślę logicznie”. – Do udziału w tegorocznych zabawach i konkursach włączyli się nauczyciele matematyki jak i edukacji wczesnoszkolnej z dziewięciu szkół. Był to miesiąc intensywnej pracy, nauki, a zarazem świetnej zabawy – relacjonują pomysłodawczynie i organizatorki przedsięwzięcia, nauczycielki matematyki ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu: Iwona Sasak, Maria Owsiak i Agata Gąsiorowska.

W pierwszym tygodniu przeprowadzono konkursy szkolne: plastyczne „Ach ta Pi-ękna liczba Pi” i „Pi-rzeźba”, literacki „Pi-wiersz”, informatyczno-artystyczny „Pi-animacja” oraz konkurs fotograficzny „Tropami liczby Pi”. W kolejnym tygodniu z okazji Święta Statystyki w klasach IV – VII zorganizowano spotkania uczniów z pracownikiem Banku Spółdzielczego w Podegrodziu.

Młodsze klasy uczestniczyły w warsztatach o domowej ekonomii, prowadzonych przez Dorotę Sadowską, nauczycielkę i ekonomistkę. Ósmoklasiści mieli możliwość przygotować się do egzaminów poprzez zabawy, łamigłówki, rebusy, zagadki i sudoku.

Trzeci tydzień minął pod znakiem liczby Pi. Dzień tej liczby obchodzimy na całym świecie 14 marca. W ramach lekcji matematyki uczniowie uczestniczyli w wykładach online zorganizowanych przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

- Tradycyjnie uczniowie próbowali pobić rekord w zapamiętaniu jak najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi – opisuje Iwona Sasak. – Na przerwach można było sprawdzić swoją kondycję fizyczną w zabawach sportowych (np. pajacyki, przysiady i pompki) w czasie 3 minut 14 sekund. W tym tygodniu odbyła się również akcja „Matematyka w językach”. Nauczyciele języków obcych zapoznawali uczniów z działaniami matematycznymi w języku angielskim i niemieckim.

W czwartym tygodniu starsi uczniowie pokazali młodszym kolegom i koleżankom ciekawe i zaskakujące doświadczenia. W szkołach obchodzono również Światowy Tydzień Pieniądza, czyli Global Money Week. Finał Gminnego Miesiąca Matematyki „Myślę logicznie” przypadł na 31 marca i odbył się w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu.

- Reprezentanci szkół w każdej z trzech kategorii rozwiązywali testy składające się z 15 zadań logicznych. Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców po bardzo zaciętej walce i dwóch dogrywkach – relacjonują organizatorki. Następnie odbyło się uroczyste wręczenia nagród, przy obecności przedstawicieli Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu.

Jesteście ciekawi jak spisali się uczniowie szkół podstawowych w terenu gminy Podegrodzie? Poniżej prezentujemy wyniki finałowego etapu gminnego konkursu „Myślę logicznie”:

Kategoria klas II – III:
I miejsce: SP Rogi
II miejsce: SP Brzezna – Litacz
III miejsce:  SP Długołęka - Świerkla

Kategoria klas IV – VI:
I miejsce: SP Długołęka – Świerkla
II miejsce: SP Olszanka
III miejsce: SP Rogi

Kategoria klas VII – VIII:
I miejsce: SP Podegrodzie
II miejsce: SP Długołęka – Świerkla
III miejsce: SP Olszanka

W galerii zdjęć poniżej można zobaczyć fotorelację z finałowego dnia Gminnego Miesiąca Matematyki. (Fot. Iwona Sasak, SP w Podegrodziu, oprac. [email protected])

Ten przedmiot królował w gminie Podegrodzie w poprzednim miesiącu [ZDJĘCIA]
Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Podegrodzie udowodnili, że matematyka jest prawdziwą królową nauk. Przez cztery tygodnie podczas Gminnego Miesiąca Matematyki na różne sposoby pokazali, że liczby i logika nie stanowią dla nich przeszkód. (Fot. SP Podegrodzie)


Dziękujemy za przesłanie błędu