Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
25/11/2017 - 16:30

Sukces uczniów sądeckiego "Gastronoma", zajęli pierwsze miejsce w Krakowie

„Stół piękne nakryty, królik na małopolskim stole” - tak brzmiał tym razem tytuł Małopolskiego Konkursu Kulinarnego, jaki odbył się w krakowskim Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 im. prof. Odona Bujwida. Wygrali uczniowie nowosądeckiego "Gastronoma".

W konkursie wzięło udział 9 szkół. Pracami konkursowymi były nakryte stoły, napój zimny (bezalkoholowy) oraz potrawy z królika, wykonane przez dwuosobowe zespoły. "Gastronoma" reprezentował zespól złożony z uczniów: Kamil Biedrawa z kl.4m w kategorii kelner-barman i Dawid Rozmus z klasy 3j w kategorii kucharz

Młodzi kucharze mieli za zadanie przygotować danie z królika w 3 godziny. Natomiast kelnerzy przygotowywali stół z daniem z królika oraz prezentowali zrobiony własnoręcznie napój, pasujący do tematyki konkursu i smaku potrawy.

Kamil przygotował stół nawiązujący do tradycji Lachów Sądeckich oraz napój pod nazwą „Śliwkowa szarlotka”. Dawid przygotował potrawę pod nazwą „Comber z królika ze śliwkową nutą”Prace zostały bardzo wysoko ocenione przez jury konkursowe. Zespół z Nowego Sącza zajął pierwsze miejsce. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Wioleta Cięciwa, Paweł Kopczyński i Elżbieta Juraszek. (opr. tl)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu