Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
03/09/2014 - 12:24

Stary Sącz: Narodowe Czytanie Trylogii w Galerii pod Gniazdem

Miłośników powieści historycznych Henryka Sienkiewicza, z pewnością ucieszy fakt, że lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania będzie Trylogia. W sobotę w Galerii pod Gniazdem w Starym Sączu, każdy będzie mógł zaprezentować swój ulubiony fragment „Ogniem i mieczem”, „Potopu”, lub „Pana Wołodyjowskiego”.
Starosta Jan Golonka, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz Powiatowa i Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, Bractwo Kasztelani Sadeckiej oraz Placówka Wsparcia Dziennego w Starym Sączu serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w trzeciej edycji Narodowego Czytania, zainicjowanej przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W Starym Sączu, w sobotę – 6 września o godz.11. do Galerii pod Gniazdem, do wspólnej zabawy z bohaterami Trylogii Sienkiewicza organizatorzy zapraszają, mieszkańców miasta i okolic oraz dzieci i młodzież. Bractwo Kasztelanii Sądeckiej swoim kunsztem, przybliży tradycje oraz walki tej epoki, a wystrzałem armatnim oznajmi uczestnikom zwycięstwo obrony Częstochowy. Osoby, które chciałyby zaprezentować swój ulubiony fragment, będą mogły pojawić się na scenie.
Publiczne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza ma na celu promocję polskiej kultury, zachęcanie do lektury książek, wzmacnianie wspólnoty narodowej oraz zbliżanie wszystkich pokoleń Polaków.
Na zakończenie organizatorzy zapraszają na biesiadę
Z okazji tegorocznej odsłony Narodowego Czytania Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przesłała okolicznościową pieczęć, która posłuży do składania pamiątkowego stempla.

Oprac. (KB)
żródło: PiMGBP w Starym Sączu
Fot. arch. Biblioteki - tak było w zeszłym roku


Dziękujemy za przesłanie błędu