Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
05/04/2020 - 16:00

Sądecka, wirtualna Niedziela Palmowa. Byliśmy razem. Mimo wszystko ! [ZDJĘCIA]

Nie ma wypełnionych tłumem wiernych sądeckich kościołów i nie ma uroczystych procesji. Epidemia koronawirusa zamknęła nas w domach i nie pozwala świętować otwierającej Wielki Tydzień Niedzieli Palmowej. Episkopat zachęca do gorącej modlitwy w domach i wirtualnej procesji z palmami. I my zachęciliśmy mieszkańców Sądecczyzny do przesyłania zdjęć własnoręcznie robionych palm. Są przepiękne.

Epidemia koronawirusa obróciła wniwecz radość wspólnego świętowania uroczystej procesji Niedzieli Palmowej i konkursu na najpiękniejsze palmy. Ale możemy być razem. Mimo wszystko. Episkopat zachęca do gorącej modlitwy w domach.

Czytaj też Orędzie abp Gądeckiego: obecny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem

- Zdecydowana większość z nas, z powodu ograniczeń sanitarnych, nie może brać udziału w mszach świętych i nabożeństwach w kościołach i kaplicach. Możemy jednak w tym dniu w naszych domach włączyć się w modlitwę Kościoła na całym świecie, która rozpoczyna Wielki Tydzień - mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Niedziela Palmowa przypomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, którego tłumy witały zielonymi gałązkami i okrzykami „Hosanna”, ale także zwraca uwagę na mękę Chrystusa, której ewangeliczny opis odczytywany jest podczas mszy świętej.

Ks. Rytel-Andrianik zachęcił też, by publikować zdjęcia palm w mediach społecznościowych i wirtualnej procesji z palmami. I my wspólnie z mieszkańcami Cieniawy, którzy skrzyknęli się na funpage’u zachęciliśmy mieszkańców Sądecczyzny do przesyłania zdjęć własnoręcznie robionych palm. Powstała z tego przepiękna galeria.

[email protected]

Zachęciliśmy mieszkańców Sądecczyzny do przesyłania zdjęć własnoręcznie robionych palm. Są przepiękne.
Zachęciliśmy mieszkańców Sądecczyzny do przesyłania zdjęć własnoręcznie robionych palm. Są przepiękne.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu