Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
12/10/2020 - 18:25

Represjonowani księża i pierwsze niezależne parafie. Tak kiedyś wyglądał Kościół

Dzieje Kościoła na Sądecczyźnie do niedawna były nieodkryte i owiane tajemnicą. Redaktor najnowszego kwartalnika "Sądeczanin HISTORIA" Jakub Bulzak przedstawia zespół wybitnych historyków, którzy współpracowali przy tworzeniu jesiennego wydania. Sprawdźcie, co w numerze.

Kwartalnik "Sądeczanin HISTORIA" powstał przy współpracy znakomitych specjalistów z zakresu historii Kościoła i dziejów duchowieństwa, obejmujących przede wszystkim XX wiek w Małopolsce.

Ks. prof. dr hab. Józef Marecki, pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, a także dr Marcin Kasprzycki pracownik krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, przenoszą naszych czytelników w trudne czasy PRL-u i przedstawiają dwa zupełnie różne światy – sylwetki kapłanów represjonowanych i więzionych oraz postać wikarego z Kamionki, który przyczynił się do powstania jednej z pierwszych wówczas parafii niezależnych w Polsce.

Czytaj też: Duchowni – z ludu wzięci, dla ludu ustanowieni, czyli nowy "Sądeczanin HISTORIA”

Jesteście ciekawi szczegółów tego, co działo się niespełna sto lat temu na Sądecczyźnie? Sięgnijcie po kwartalnik "Sądeczanin HISTORIA". Kupienie go jeszcze nigdy nie było takie proste. Wystarczy wejść na stronę e-wydanie.sadeczanin.info i za pomocą kilku kliknięć uzyskać dostęp do jedynego takiego pisma w regionie. Kwartalnik można znaleźć również w kioskach, księgarniach i innych punktach sprzedaży na terenie naszego miasta. 

Zachęcamy do lektury! ([email protected],info, film: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)