Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
08/10/2020 - 16:45

Duchowni - z ludu wzięci, dla ludu ustanowieni, czyli nowy "Sądeczanin HISTORIA"

Każdy z nas ukrywa w sobie rozmyślania na wybrane tematy, które powracają, uzupełniają się i nabierają nowego znaczenia. Dla naszych historyków takim tematem jest historia. Czego nas uczy? Dlaczego jest taka ważna? Dowiedz się, sięgając po kwartalnik "Sądeczanin HISTORIA”.

Zespół mistrzowskich historyków z regionu z Jakubem Bulzakiem na czele oddaje na ręce naszych czytelników najnowszy kwartalnik "Sądeczanin HISTORIA". Tematem jesienno-zimowego wydania są duchowni – sylwetki wybitnych, najbardziej kontrowersyjnych i najbardziej znaczących księży ubiegłych wieków.

Jacy byli proboszczowie sądeckiej fary? Jak kapłani z Sądecczyzny radzili sobie w komunistycznych więzieniach? I co cechowało duszpasterzy wojskowych garnizonu Nowy Sącz? Tego dowiecie się sięgając po historyczne wydanie "Sądeczanina", w którym historycy poświęcili uwagę losom zasłużonych ludzi Kościoła.

Czytaj też: O dziejach sądeckiego Kościoła w kwartalniku "Sądeczanin HISTORIA"

Aby kupić kwartalnik wystarczy wejść na stronę e-wydanie.sadeczanin.info i wybrać interesujące nas wydanie - aktualne bądź archiwalne, bo i takie mamy dostępne online. Można je znaleźć również w dobrych punktach sprzedaży na terenie naszego miasta. Zachęcamy do lektury! ([email protected], fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu