Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
11/07/2016 - 08:45

Publiczność zachwycona finałem starosądeckiej imprezy

Koncert finałowy tegorocznego Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej obfitował w prawdziwie rzymski splendor bogactwa dźwięków i fantazji muzycznych. W kościele pw. św. Elżbiety w harmonijny sposób starły się ze sobą dwie tradycje muzyczne: włoska śmiałość i francuska subtelność. A to wszystko dzięki {OH!} Orkiestrze Historycznej i muzyce instrumentalnej włoskiego kompozytora Arcangelo Corellego oraz jego ucznia z Alzacji Georga Muffata – twórców ‘concerto grosso’ czyli reprezentacyjnej formy muzyki instrumentalnej baroku.

Wypełniona po brzegi publiczność nagrodziła występ {OH!} Orkiestry Historycznej owacjami na stojąco. Komentarze po koncercie, jak i po całej edycji tegorocznego Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej były wyłącznie pozytywne:

Świetny koncert. Każdy muzyczny występ był ucztą dla ducha. W tegorocznej edycji wyczuwalne było misterium fascinosum. Żywa muzyka z klimatem – prawdziwe katharsis. To tylko niektóre z komentarzy dotyczące prezentowanych dzieł muzycznych, a nie można przy tym zapomnieć o samym miejscu, gdzie miała miejsce ta niezwykła  muzyczna uczta, czyli w kunsztownym i coraz piękniejszym, jak podkreślali sami artyści, Starym Sączu.    

Na zakończenie Marcin Szelest, kierownik artystyczny festiwalu, podziękował publiczności za wspólną muzyczną podróż.

Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej to nie tylko, i nawet nie przede wszystkim, dokumentacja muzyczna minionych wieków. To wydarzenie, podczas którego muzyka rodzi się na nowo i dzięki temu dokonuje kolejnego przełomu. Przełamuje stereotyp muzyki dawnej jako muzealnego eksponatu, a poprzez przywołanie minionych stuleci tworzy żywą współczesną kulturę dzięki wybitnym wykonawcom i wspaniałej festiwalowej publiczności podkreślił Szelest, kierując przy tym zaproszenie na przyszłoroczny festiwal, który sądząc po tegorocznej edycji będzie niezwykłym wydarzeniem o coraz bardziej międzynarodowej renomie zarówno wśród wykonawców, jak i samych melomanów.

Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej

Publiczność zachwycona finałem starosądeckiej imprezy


Dziękujemy za przesłanie błędu